Naga MarketsCoca-Cola ucierpiała przez Covid-19. Akcje spółki drożeją jednak na Wall StreetPopularny producent napojów gazowanych, Coca-Cola Inc., opublikował we wtorkowe popołudnie wyniki za drugi kwartał 2020 roku, które okazały się gorsze od tych raportowanych rok wcześniej, jednak lepsze od oczekiwań analityków. W efekcie akcje spółki w przed sesyjnym handlu na Wall Street rosły o 2,2%. Coca-Cola raportowała zysk netto na poziomie 1,78 miliarda dol. (41 centów na akcję) w porównaniu do zeszłorocznego 2,61 miliarda dol. (61 centów na akcję).

  • Analitycy spodziewali się, że zysk na akcję Coca-Coli wyniesie maksymalnie 40 centów
  • Z raportu kwartalnego wynika, że przychody spadły o 28% do poziomu 7,15 miliarda dol.
  • Prezes spółki, James Quincey stwierdzał, że w związku z koronawirusem drugi kwartał bieżącego roku będzie „największym wyzwaniem” dla spółki, kolejna część roku powinna być jednak lepsza

Coca-Cola: Zysk netto przypadający na akcję spadł o 32%

Koronawirus z całą pewnością popsuł wyniki giganta z sektora napojów i przekąsek doprowadzając do kilkudziesięcioprocentowych spadków głównych wskaźników w skali rok do roku. Przychód kurczył się 28%, zysk na akcję o 32%, a cash flow został zredukowany o 38%.

– Jestem dumny z ludzi pracujących dla marki Coca-Cola, ponieważ w tym szybko zmieniającym się otoczeniu nadal dostosowujemy i przyspieszamy nasze strategie. Wierzymy, że ten drugi kwartał okaże się największym wyzwaniem w roku, jednakże cały czas mamy sporo do zrobienia, aby sprostać ewoluującym potrzebom konsumentów – powiedział James Quincey, prezes i dyrektor generalny The Coca-Cola Company.

Pomimo gorszych wyników od tych z zeszłego roku, konsensus analityczny zakładał silniejszą deprecjację, ostateczny rezultat okazał się więc delikatnie pozytywną niespodzianką, w reakcji na którą akcje spółki rosną w handlu poza sesyjnym o ponad 2%.

Akcje Coca-Coli w pre-markecie. Żródło: Google.com

Akcje Coca-Coli od czasu rozrysowania marcowego dołka na poziomie 36 dolarów odbijają o 25%, jednak od kwietnia poruszają się w relatywnie wąskiej konsolidacji, której górne ograniczenie wyznacza poziom 48 dolarów, dolne natomiast strefa 43 dolarów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEuro bezpieczną przystanią? Unijny fundusz odbudowy może w tym pomóc
Następny artykułDAX odrabia straty spowodowane przez Covid-19. Indeks wraca na plus
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here