Naga MarketsCoca-Cola stawia na DLT i Ethereum. O co chodzi? Coke One North America (CONA), partner największej amerykańskiej firmy rozlewającej Coca-Colę, wykorzysta nową technologię, aby zwiększyć przejrzystość i zmniejszyć tarcia w „transakcjach łańcucha dostaw między organizacjami”.

  • Coke One North America zaczyna wykorzystywać Ethereum. 
  • Chodzi o usprawnienie łańcucha dostaw.

Coca-Cola stawia na blockchaina

W ramach nowego projektu CONA wraz z członkami założycielami Protokołu Baseline, Unibright and Provide, utworzy „Coca-Cola Bottling Harbour” – platformę umożliwiający usprawnienie transakcji zarówno między wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi dostawcami surowców.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ogłoszeniu firmy odnotowano, że 12 największych północnoamerykańskich rozlewni Coca-Coli zaczęło już w zeszłym roku korzystać z platformy blockchain opartej na technologii Hyperledger Fabric do zarządzania wewnętrznym łańcuchem dostaw, zwiększając „przejrzystość i wydajność” w skomplikowanych łańcuchach dostaw rozlewni.

Nowy projekt spowoduje, że CONA rozszerzy wykorzystanie DLT poza swoją wewnętrzną sieć, aby włączyć do niej zewnętrznych dostawców, takich jak dostawcy surowców dystrybuujących puszki i butelki.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Baselining

Rozmawiając z Cointelegraph, deweloper ConsenSys i współzałożyciel Baseline Protocol, John Wolpert, opisał nowe rozwiązanie, z którego skorzysta Coca-Coli, Baselining, jako „technikę wykorzystania publicznej sieci Ethereum w celu zachowania spójności między różnymi zapisami”.

Baselining wykorzystuje sieć bloków jako „oprogramowanie pośredniczące” do weryfikacji autentyczności danych, podczas gdy “dowody o zerowej wiedzy są stosowane, aby zapewnić, że dane podmiotów zaangażowanych w protokół nie będą dostępne dla innych uczestników sieci.”

Protokół Baseline został uruchomiony w marcu tego roku przez Microsoft, Ernst & Young i ConsenSys. Oczekuje się, że wstępne wyniki dot. tej technologii pod kątem jej praktycznej wykorzystana zostaną zaprezentowane w czwartym kwartale 2020 r.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here