Naga MarketsKoncern Coca-Cola Co, opublikował raport w którym spodziewa się znaczącego obniżenia wyników finansowych za bieżący kwartał tego roku. W związku z pozamykanymi restauracjami, teatrami i innymi obiektami, może dojść nawet do zmniejszenia połowy dochodów tego koncernu. Takie sektory gospodarki jak turystyka czy gastronomia były dla firmy głównym rynkiem, na który korporacja dostarczała syropy i koncentraty do wytwarzania napojów gazowanych.

  • Spadek dochodów firmy spowodowany jest pandemią koronawirusa. Punkty gastronomiczne, restauracje i hotele są kluczowym miejscem dystrybucji napojów bezalkoholowych spółki
  • Korporacja zmuszona jest oddziaływać na gospodarkę w skali globalnej. Akcje Coca-Coli mogą stać się indeksem powrotu do normalności dla sektora turystycznego i gastronomii.

Gwałtowny spadek dochodów firmy w drugim kwartale tego roku skutkiem pozamykania restauracji

Coca-Cola obawia się dużego spadku dochodów w drugim kwartale tego roku. Z powodu koronawirusa wielu kontrahentów korporacji zmuszonych zostało do pozamykania swoich placówek gastronomicznych, restauracji i hoteli.

Te artykuły również Cię zainteresują
Gastronomia i turystyka to najbardziej dotknięte sektory skutkami pandemii koronawirusa. Z tego powodu dochody firmy, już na samym początku kwietniu zmniejszyły się o 25%.

Zobacz również: Czy producenci ropy naftowej zareagują na nową falę spadków cen?

Przywrócenie kondycji firmy wymaga zaangażowania w globalny wymiar zwalczania pandemii koronawirusa

Tak potężne firmy jak Coca-Cola, aby sobie poradzić muszą oddziaływać na całą gospodarkę światową po to, aby wspomagać przywrócenie normalności, a co za tym idzie jak najszybciej zapienić ponowne wznowienie łańcuchów dostaw.

Innymi słowy firma nie tylko stosuje procedury bezpieczeństwa w stosunku do swoich pracowników, ale także wspiera rozmaite społeczności na całym świecie w ramach pomocy społecznej, zaopatrzenia medycznego i dostarczania sprzętu pomagającego zwalczać epidemię. Na ten cel firma przeznaczyła ponad 100 mln USD.

Niewykluczone też, że kondycja firmy stanie się indeksem powrotu globalnej gospodarki do życia w zakresie sektora turystycznego i gastronomicznego.

Autor artykułu poleca także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here