Naga MarketsZmiana trendów żywieniowych negatywnie odbiła się na takich koncernach jak Coca-Cola. Spółka chcąc utrzymać pozycję potentata, musiała nieco zmienić model biznesowy, co się wiąże z inwestycjami w rozwój nowych produktów. W efekcie zyski firmy na przestrzeni roku spadły ponad dwukrotnie, niemniej jednak zarząd koncernu przestawia pozytywne prognozy, co może dawać nadzieje na odbicie notowań spółki.


Notowania Coca-Coli po osiągnięciu szczytów w pierwszym kwartale ubiegłego roku poruszają się wzdłuż trendu spadkowego. Przewagę strony podażowej potwierdza fakt, że ceny akcji koncernu znajdują się poniżej 200-dniowej średniej kroczącej (kolor pomarańczowy). Niemniej jednak impet niedźwiedzi wyhamował i od października znajdujemy się w obrębie konsolidacji wypadającej pomiędzy poziomem 41,70-42,00 USD. Wczoraj doszło do testu dolnego ograniczenia tego przedziału. Zakończył się on po myśli popytu i w efekcie utworzyła się świeca w kształcie pin baru.

Przy takim układzie prawdopodobnie w najbliższych dniach zobaczymy atak na najbliższy opór. Jeśli udałoby się znieść poziom 42 USD, to wzrosłyby szanse na większą korektę w średnioterminowym trendzie spadkowym – kolejnym celem dla byków powinna być 200-dniowa średnia krocząca, a dalej linia trendu. W przeciwnym wypadku powinniśmy nastawić się na kolejną próbę wybicia dolnego ograniczenia konsolidacji.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Spółka w opublikowanym we czwartek sprawozdaniu finansowym za IV kwartał poinformowała, że w tym okresie wypracowała skorygowany zysk netto na poziomie 37 centów, czyli mniej więcej tyle ile zakładał rynek. Jeśli jednak spojrzeć na zysk netto uwzględniający jednorazowe przychody oraz koszty to tutaj zanotowano wynik na poziomie 13 centów, podczas gdy w analogicznym okresie w 2015 roku było to 28 centów.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here