Naga MarketsCoal Energy – spółka porządkuje strukturę aktywów - zapiski giełdowego spekulantaCoal Energy czyli spółka zajmująca się głównie wydobywaniem i handlem węglem, notuje w ostatnim czasie silne wzrosty. O spółce sporo się pisze w internecie i wydaje się, że ma ona nieco charakter spekulacyjny, tym bardziej od kiedy stała się spółką groszową. Trudno jednak znaleźć konkretne informacje po za spekulacjami dotyczącymi przyszłych notowań.

Z ostatnich raportów pozytywne sprawy to zaskakujący wzrost zysku netto oraz sprzedaż niektórych aktywów np. LLC Antratcit czyli firmy zależnej znajdującej się na terytorium, które jest pod kontrolą wojsk rosyjskich. Firma ta przynosiła straty, gdyż produkcja w tych zakładach nie była prowadzona. Możliwe, że taki krok został pozytywnie przez rynek odczytany, jako początek drogi porządkowania pewnych spraw w tym trudnym regionie. Szanse takie pojawiły się już po wyborze nowego prezydenta na Ukrainie, jednak tuż po wyborach, kurs spółki wzrósł tylko o nieco ponad 30%.

  • Coal Energy sprzedaje aktywa, które nie są pod kontrolą Ukrainy
  • Zaskakujący zysk netto w ostatnim kwartale
  • Na wykresie podobieństwa do sektora górniczego

Zbyt mało mamy informacji o kolejnych krokach spółki, trudno więc oceniać internetowe spekulacje. Ostatni raport skazuje na szanse, że uporządkowanie struktury grupy i pozbycie się aktywów, na które spółka nie ma wpływu, może dać jej nowe życie. Na razie też nie przeceniałbym medialnych spekulacji o powodach wzrostów, gdyż warto porównać wykres choćby z indeksem WIG Górnictwo (na czerwono), aby zobaczyć duże podobieństwa.

Podobieństwa do WIG Górnictwo

Cała branża ma za sobą trudny okres i dużą przecenę, nie dziwi więc skala odbicia. Pozytywnie wyglądają wysokie obroty i dobra dynamika, wydaje się więc, że spółka ma szanse na dalsze odrabianie strat. Najbliższy opór mamy przy 0,38 zł i wszystko wskazuje na to, że poziom ten będzie niebawem atakowany.

coal energy


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here