Naga MarketsPodstawowa działalność Coal Energy obejmuje wydobycie, wzbogacanie i sprzedaż węgla.

coal energy

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka w ostatnich latach silnie traciła na wartości. Patrząc na raporty finansowe, załamanie pojawiło się kilka lat temu i od tego czasu przychody zmalały na tyle, że firma przestała notować zyski. Spółka posiada stabilny akcjonariat i niewiele akcji jest w wolnym obrocie. Niedawno notowania zaczęły rosnąć. Z informacji fundamentalnych, mamy jedynie rosnącą produkcję węgla. W styczniu była ona wyższa o niemal 40% niż przed rokiem, w lutym o 28% a w marcu wzrost sięgał 37%. Analizując spółkę trzeba jednak mieć na uwadze, że jej kopalnie znajdują się na terenie Donbasu, kontrolowanego przez prorosyjskich separatystów. Wydaje się, że kluczowym czynnikiem tłumaczącym ostatni wzrost notowań może być polityka. Zwyżka zbiega się w czasie z oczekiwanym od pewnego czasu zwycięstwem Wołodymyra Zełenskiego. W mediach pojawiają się różne, często niesprawdzone informacje o zapleczu polityka, wiążące go czasem z oligarchami należącymi do Partii Regionów.

Nowy prezydent jest głównie wiązany z Ihorem Kołomojskim, który co ciekawe, wspierał finansowo ukraińskie oddziały militarne. Dysponujemy zbyt skromną sprawdzoną wiedzą dotyczącą nowego prezydenta i jego otoczenia. Spółka straciła na wojnie na wschodzi Ukrainy i traciła przez cały okres rządów prezydenta Poroszenki. Możliwe więc, że niezależnie od polityki nowego prezydenta, jego wybór tchnął w rynek nadzieję na jakąkolwiek zmianę, która poprawi sytuację spółki. Wydaje się, że to jest główny czynniki i jeżeli rzeczywiście polityka będzie sprzyjać firmie, możliwe że notowania zaczną odrabiać spore straty z przeszłości. Pod względem technicznym, wybicie ponad 0,65 zł dałoby pewien sygnał, aczkolwiek wydaje się, że technika ma tutaj niewielkie znaczenia i cały wzrost oraz przyszłość spółki wiąże się z polityką dotyczącą wschodu Ukrainy i jej relacji z Rosją.

Czytaj także: J.W. Construction [JWC], Ten Square Games [TEN] – Gorące spółki dnia

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here