Naga MarketsGłównym przedmiotem działalności Grupy jest wydobywanie, wzbogacanie i sprzedaż węgla energetycznego i koksowego.

coal-w1

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres tygodniowy pokazuje, że spółka która traciła niemal nieustannie od dnia debiutu w końcu została zauważona przez inwestorów. Po okresie wyhamowania spadków i długim ruchu bocznym, niedawno doszło do silnego wybicia w górę. Ciężko stwierdzić jednoznacznie co jest główną przyczyną nagłych wzrostów o tak dużej skali. Z jednej strony mogą to być rosnące ceny węgla w skali globalnej, a także poprawiające się wyniki spółki tzn. notowanie coraz mniejszych strat netto. Z drugiej strony należy pamiętać, że spółka jest właścicielem kopalń na terenach wschodniej Ukrainy. Wszelkie informacje dotyczące działań wojennych z tego regionu mogą więc wpływać na notowania, zarówno pozytywnie, a także należy brać pod uwagę nagłe spadki w przypadku negatywnych informacji. Co do samej techniki, najbliższy opór mamy przy 2,20 zł i to jest chyba najbliższy cel kupujących, przy którym może pojawić się również korekta. Jeżeli spółka będzie kontynuować wzrosty to kolejny opór mamy nieco powyżej 3 zł.

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

coal-d1

Wykres dzienny pokazuje, że wybicie z rocznego zakresu zmienności zainicjowało silny ruch wzrostowy. W ostatnim czasie spółka nie należy do najbardziej płynnych walorów. Trzeba pamiętać, że jeżeli cena potrafi rosnąć jednego dnia o prawie 40% to również w dynamiczny sposób potrafi stracić na wartości. Nie jest więc to spółka do typowej technicznej gry, a raczej osoby zainteresowane tymi akcjami powinny kierować się danymi fundamentalnymi oraz informacjami płynącymi ze spółki i jej otoczenia. Co do techniki – zbliżamy się do ważnego oporu, przy którym być może część inwestorów postanowi zrealizować nagłe zyski o bardzo dużej skali. Jeżeli tak się stanie to na wykresie zobaczymy przynajmniej korektę ostatnich wzrostów.

Przyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here