Naga MarketsDziś czwartek 22 sierpnia, zapraszamy na kolejny odcinek Świata Walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Kurs dolara pozostaje silny względem innych walut

Wczoraj o 20:00 poznaliśmy najnowsze zapiski z posiedzenia FOMC, które miało miejsce 31 lipca. Pokazały one, iż istnieją pewne podziały w komitecie. Tylko dwóch członków opowiadało się za obniżką o 50 pb., a kilku wyraziło sprzeciw względem jakiejkolwiek obniżki stóp.

Rynki ignorują tę informację. Aktualne oczekiwania wskazują, iż 98% inwestorów opowiada się za obniżką stóp o 25 pb. dnia 18 września. To co się zmieniło po wczorajszej informacji to spadek szans na jakąś większą obniżkę – oznajmił Rogalski.

Już jutro mamy wystąpienie szefa Fedu Jerome’a Powella w Jackson Hole w Wyoming. Wiele wskazuje na to, że Rezerwa Federalna nie da Trumpowi większych obniżek stóp, których się domaga. Powell najprawdopodobniej odniesie się do wydarzeń, które miały miejsce od ostatniego spotkania z 31 lipca.

Dolar w ostatnich 2-3 tygodniach pozostaje silny mimo tego, iż rynek oczekuje kolejnych obniżek stóp przez Fed. Dzieje się tak, ponieważ w tym samym momencie mamy doniesienia o czynnikach, które negatywnie wpływają na inne waluty m.in. luzowanie EBC – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here