Naga MarketsCzy banki centralne zdecydują się na nową, globalną kryptowalutę? W dniu wczorajszym odbyło się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Organ Narodowego Banku Polskiego odpowiedzialnego za wysokość stóp procentowych, nie zaskoczył żadną niespodziewaną informacją. Dodatkowo w kolejnych dniach, czekamy na posiedzenia Banku Anglii oraz Narodowego Banku Czeskiego. Na łamach programu „Okiem Eksperta” w Comparic24.TV Krzysztof Kamiński rozmawiał ze znanym w polskiej branży inwestycyjnej Marcinem Kiepasem, analitykiem Tickmill. Czego możemy spodziewać się w kolejnych tygodniach po Fed i EBC? Tego dowiesz się oglądając cały program!


Banki centralne oczekują na więcej jasności

Retoryka Rady Polityki Pieniężnej pozostaje bez zmian, choć było to posiedzenie ciekawsze niż ostatnio. Fakt, iż decyzja była opublikowana po godzinie 14:00 świadczy, że jakaś poważniejsza decyzja się toczy w środku – zauważył gość programu.

W ocenie eksperta stopy w Polsce przez długi czas nie zostaną zmienione, najprawdopodobniej do końca kadencji obecnej rady, choć bardziej prawdopodobne są obniżki. Publikacja prognoz inflacji i PKB pokazuje, że ścieżka wzrostu została obniżona, a w najbliższym czasie ma dojść do przyspieszenia inflacji.

Z kolei z Niemieckiej gospodarki nadal płyną niepokojące dane gospodarcze, co może obciążyć całą strefę euro w perspektywie długoterminowej. Polska wykonuje aż 25% obrotu gospodarczego z Niemcami, co może mieć przełożenie na nasze podwórko.

Jeśli chodzi o Bank Anglii temat Brexitu spadł z wokandy, ponieważ data została ponownie przesunięta. Nowym czynnikiem absorbującym uwagę są przyspieszone wybory parlamentarne, które zostały zaplanowane na grudzień. Mark Carney będzie na pewno podkreślał ryzyko związane z Brexitem. Natomiast z punktu widzenia rynku walutowego i funta, najważniejsze jest to, że stopy procentowe nie zostaną zmienione w najbliższym czasie – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here