Naga MarketsBank Kanady

Najważniejszym wydarzeniem środowej sesji będzie niezaprzeczalnie decyzja Banku Kanady(Bank of Canada, BoC) w sprawie stóp procentowych, którą rynek pozna punktualnie o 16:00. Publikacja może wpłynąć na kurs dolara kanadyjskiego (CAD), który we wtorek testował najniższe poziomy od połowy czerwca. Eksperci z dużych banków inwestycyjnych przedstawiają swoje scenariusze i prognozy dotyczące przyszłego kursu dolara kanadyjskiego.


BoC nie zmieni stóp w tym roku – Rabobank

Analitycy Rabobank oczekują, że Bank of Canada pozostawi stopy procentowe na niezmienionym poziomie 1,75% w środę, 4 września. Aktualnie rynek daje mniej niż 10% szans na cięcie stóp.

Podtrzymujemy pogląd, że Bank Kanady jest niechętny do obniżania stóp procentowych, ale będzie w niedalekiej przyszłości do tego zmuszony z powodu zewnętrznych ryzyk i słabego tła wewnętrznego. Oczekujemy, że BoC rozpocznie swój cykl łagodzenia od obniżki o 25 pb w styczniu, zanim obniży stopy łącznie o 0,50% do końca 2020 r. – napisano w raporcie.

Kanada: W tym tygodniu w centrum uwagi znajduje się BoC i wskaźnik siły roboczej – NBF

Według analityków z National Bank Financial, dla rynku kanadyjskiego najważniejszym wydarzeniem tygodnia będzie spotkanie ws. polityki pieniężnej Banku Kanady.

kanadaPonieważ kilka banków centralnych zmierza w kierunku zastosowania nowego bodźca monetarnego, rynki zakładają się, że BoC wkrótce podąży za tym trendem. ​​Stany Zjednoczone, Chiny i strefa euro rozczarowują zarówno danymi gospodarczymi, jak i inflacyjnymi. Jednak Kanada pozostaje w przeciwległym obozie z pozytywnymi odczytami gospodarczymi i wyższą niż oczekiwano inflacją.

Co więcej, wydaje się, że obawy dotyczące rynku mieszkaniowego zniknęły, ponieważ w ostatnim czasie sprzedaż skorzystała z niższych stawek hipotecznych. W tym kontekście BoC nie ma presji, może czekać i analizować wydarzenia na froncie międzynarodowym zanim zdecyduje czy musi przejść na luźniejszą politykę pieniężną. W czwartek wicegubernator Lawrence Schembri przedstawi raport z postępu gospodarczego w Halifax – wskazano w raporcie.

Niedługo poznamy także sierpniowe badanie siły roboczej. Chociaż analitycy oczekują, że tworzenie miejsc pracy pozostanie na stabilnym poziomie po dwóch kolejnych spadkach, odbicie może nie być tak imponujące.

Należy pamiętać, że w pierwszych siedmiu miesiącach roku w Kanadzie utworzono nie mniej niż 225 tys. miejsc pracy, co wydaje się niemożliwe do utrzymania w kontekście rosnących niedoborów siły roboczej w kilku prowincjach. Oczekujemy skromnego wzrostu zatrudnienia o 10 tys. – dodano.

Zobacz również: Goldman: Pozycje krótkie na parach z dolarem kanadyjskim przed decyzją BoC

Bank Kanady obniży stopy w październiku – ING

Kolaż flag Stanów Zjednoczonych oraz KanadyBiorąc pod uwagę tendencję BoC w przeszłości do szybkiego poruszania się po zasygnalizowaniu zmiany, obecnie eksperci z banku ING prognozują obniżkę stóp o 25 pb na posiedzeniu w dniu 30 października.

Napięcia handlowe były głównym czynnikiem uniemożliwiającym ponowne połączenie trendu USD/CAD z krótkoterminowym spreadem stóp, który nadal sugeruje osłabienie tej pary. Oczekujemy, że różnica stóp będzie dominować w dłuższej perspektywie i nadal uważamy, że USD/CAD może zbadać obszar poniżej 1,30 do I kw. 2020 roku i utrzymać nachyloną trajektorię do końca 2020 r. – podsumowano.

Kurs dolara kanadyjskiego do amerykańskiego w środę na interwale dziennym 4 9 19
Kurs dolara kanadyjskiego do amerykańskiego w środę na interwale dziennym

Inwestorzy CMC Markets oczekują mocniejszego dolara kanadyjskiego

Prognozy rynkowe zakładają utrzymanie stóp procentowych przez Bank Kanady, czego nie można powiedzieć o Fedzie, który najprawdopodobniej obniży stopy na najbliższym spotkaniu. To może wywołać dłuższy trend spadkowy na parze USD/CAD. Gospodarka Kanady ma się bardzo dobrze i nie ma podstaw do obniżki. Jednak presja otoczenia może wpłynąć na decyzję BoC w najbliższej przyszłości – powiedział Maciej Leściorz z CMC.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here