Naga Marketsmerrill-lynch-logoWieczorne FOMC na prawdę jest kluczowym wydarzeniem tego dnia, a może nawet i tygodnia. Każdy chce opublikować swoją wersję wydarzeń, w tym również analitycy Bank of America Merrill Lynch. Co usłyszymy w oświadczeniu FOMC?


Najprawdopodobniej, Rezerwa w swoim oświadczeniu będzie próbowała przekonać rynki do tego, że pomimo faktu, że z gospodarką Stanów wszystko w porządku to warto jednak wstrzymać się z podwyżką do czasu całkowitej pewności. Uaktualnione kropki powinny wskazać, że w tym roku czekają nas nie cztery, a trzy podwyżki stóp procentowych w Ameryce.

W oświadczeniu z całą pewnością znajdzie się miejsce na komentarz globalnej gospodarki i zwrócenie uwagi na ocenę ryzyka wciąż obecnego spowolnienia na świecie. Być może skomentowana zostanie sytuacja na rynkach surowców oraz kondycja Chin, jako ich głównego konsumenta.

Dowiedz się jak inwestują największe banki inwestycyjne – zapisz się na bezpłatny webinar

Przewidujemy, że dzisiejsze oświadczenie FOMC, na równi z oświadczeniem prezes Fed przybierze dość pozytywny ton, wspierający USD. Nie oznacza to jednak niczym nie ograniczonych wzrostów wartości dolara. Bardziej prawdopodobne jest kręte dążenie USD do pełnej, uaktualnionej po dzisiejszym wieczorze, wyceny fundamentalnej.

EURUSDH4Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here