Naga Markets

Co zmieni się w USA po wyborach? Na Wall Street widać optymizm - Webinar Bliżej Giełdy We wtorek, 8 listopada odbyły się wybory midterm w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie zdecydują w nich o dalszym rozkładzie sił w Kongresie. Wybory te są swego rodzaju oceną działalności zarówno obecnej władzy jak i przede wszystkim aktualnego prezydenta. Wstępne wyniki opublikowane po godzinie 10:00 przez agencję Reuters wskazują na duże prawdopodobieństwo utrzymania przewagi Demokratów w Senacie, przy jednoczesnej utracie kontroli nad Izbą Reprezentantów.

Amerykańskie media, opierając się na wynikach cząstkowych wskazały, że zastępca gubernatora Pensylwanii, demokrata John Fetterman zastąpi na stanowisku senatora republikanina Pata Toomeya. Jeżeli te prognozy się potwierdzą, wówczas będzie to pierwszy w tych wyborach przypadek przejęcia amerykańskiego Senatu przez jedną partię.

Wyniki listopadowych wyborów będą mieć również wpływ na przyszłą kampanię prezydencką, która dla Joe Bidena może okazać się trudniejsza niż ta z 2020 roku. Ze względu na rosnącą inflację oraz rekordowo wysokie ceny benzyny, poparcie dla urzędującego prezydenta spadło w listopadzie do zaledwie 39%. Kto może zyskać, a kto może stracić w wyniku politycznych przetasowań w Stanach Zjednoczonych?

Zapraszamy na webinar Bliżej Giełdy, w którym prezentujemy najważniejsze informacje rynkowe oraz omawiamy potencjalnych zwycięzców i przegranych amerykańskich wyborów śródterminowych.

W najnowszym webinarze:

  • Wybory mid-term w USA – zarys sytuacji
  • Spółki warte obserwowania pod wybory mid-term

DOŁĄCZ

Oglądaj online na: https://pl.xtb.com/blizej-gieldy-wideo


Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 82% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułZłoty słabnie przed decyzją RPP. Co dalej z polską walutą?
Następny artykułZłoto bez fundamentalnego wsparcia. Trudny okres dla metali szlachetnych
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here