Naga MarketsTrwa zacięty pojedynek o prezydenturę między Donaldem Trumpem, a Joe Bidenem. Rafał Glinicki z VSA Traders omawia bardzo ciekawą sytuację, która miała miejsce w dniu wyborów w Stanach Zjednoczonych na indeksie Dow Jones. Co takiego szczególnego wydarzyło się na amerykańskim indeksie w trakcie głosowania? Zapraszamy do obejrzenia całego materiału!

  • Podwyższona zmienność na rynkach. Trwa zacięta walka o fotel prezydencki w USA
  • Jaką przewagę dają niskie interwały w połączeniu z wolumenem?
  • Jak jednocześnie interpretować zachowanie wolumenu i kursu?

Indeks Dow Jones, a wybory w USA

Wyścig do Białego Domu, a właściwie już jego finał to zawsze bardzo duże emocje na rynkach kapitałowych, a co za tym idzie oczywiście podwyższona zmienność. Cały 2020 rok jest wyjątkowy, jeśli chodzi o wydarzenia które mają miejsce na rynkach kapitałowych jak i również sprawy, które dotyczą każdego z nas, a związane są oczywiście z pandemią.

– Na otwarciu indeksu Dow Jones w dniu wyborów prezydenckich pojawił się bardzo silny sygnał popytowy. Zamknięcie w okolicach środka świecy, na szerokim spreadzie i ogromnym wolumenie. Kolejna świeca to był upbar, po czym nastąpił silny ruch wzrostowy połączony z rosnącym wolumenem. Po chwili nastąpił spadek ceny na malejącym wolumenie, a pod koniec korekty pojawił się sygnał popytowy. Na wykresie jednominutowym można zauważyć silne wejście popytu na sporym wolumenie, co wywołało kolejną falę wzrostową – tłumaczy Rafał Glinicki.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here