Naga Markets

Co warto zobaczyć w WisleWisła razem z Ustroniem i Szczyrkiem należy do najpopularniejszych miejsc turystycznych i wakacyjnych u podnóża Beskidu Śląskiego. Naprawdę warto tu przyjechać zimą na narty, a od wiosny do jesieni na górskie szlaki. A nawet jeśli nie lubicie wspinaczek to w mieście też wiele ciekawych atrakcji się znajdzie. Sprawdźmy więc razem co warto zobaczyć w Wiśle.

Najciekawsze atrakcje w Wiśle

Aby poznać historię miasta warto zobaczyć Muzeum Beskidzkie i Myśliwski zameczek Habsburgów. Może nie każdy wie, że przez kilka wieków rządziła w tych okolicach monarchia austro – węgierska i ów pałac jest pamiątką po tamtych latach.

Natomiast na pewno wszyscy wiecie, że stąd pochodził jeden z najsłynniejszych polskich sportowców – oczywiście skoczek narciarski Adam Małysz, którego ślady i upamiętnienie znajdziecie w wielu punktach na przykład stojąc pod skocznią nazwaną jego imieniem albo zwiedzając poświęcone mu muzeum. Oprócz tego warto przejść się Aleją Gwiazd Sportu gdzie na brązowych tablicach możecie przeczytać nazwiska jeszcze wielu innych znanych Wam sportowców.

Każdy kto lubi imprezy kulturalne powinien na afiszach sprawdzać aktualne zapowiedzi przeróżnych ciekawych wydarzeń. Niektóre z nich odbywają się w tutejszym dużym amfiteatrze.

Wisła podobnie jak całe Podbeskidzie jest przykładem ekumenicznego współistnienia wiernych różnych wspólnot religijnych. Dlatego znajdziecie tu zabytki sakralne zarówno katolickie jak też protestanckie.

Miasto Wisła nieprzypadkowo ma nazwę taką samą jak “Królowa Polskich Rzek”. Łączą się tu bowiem Biała Wisełka i Czarna Wisełka płynące ze stoków pobliskiej Baraniej Góry. Jako początek najdłuższej naszej rzeki uznaje się Jezioro Czerniańskie.

W Wiśle warto zobaczyć też Zamek Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Spa dla dwojga – Wisła.

W mieście podobnie jak w wielu innych sąsiednich miejscowościach miejsc do spania jest mnóstwo. Począwszy od kwater prywatnych (najtańszych ale też oferujących najmniej komfortu) przez różnej klasy pensjonaty i hotele aż po wielkie resorty. Jedną z ciekawszych opcji może być wynajęcie pokoju w resorcie, który znajdziecie pod adresem internetowym vislow.pl. Oprócz miejsc noclegowych znajdziecie tam między innymi ciekawe zaproszenie do spa dla dwojga. Poza tym oczywiście są także komfortowo urządzone pokoje, wspaniała kuchnia w restauracji i mnóstwo innych udogodnień.

AVA Trade

Co jeszcze warto wiedzieć o Wiśle

Z ciekawych informacji o mieście warte odnotowania są takie:

  • Wisła leży w powiecie cieszyńskim na terenie województwa śląskiego.
  • Sąsiaduje z miastami Ustroniem i Szczyrkiem oraz gminami Brenna, Lipowa, Radziechowy Wieprz, Istebna i Milówka.
  • Spośród otaczających miejscowość szczytów najpopularniejsze wśród turystów są Barania Góra (1220 m.n.p.m.) i Stożek Wielki (978 m.n.p.m.).
  • Maskotką miasta jest Niedźwiadek, który doczekał się tu szlaku swojego imienia (szlak Niedźwiadka).
  • Wisła dzieli się na 7 części (osiedli). Oprócz Centrum w skład miasta wchodzą też Jawornik, Głębce, Obłaziec, Malinka, Czarne i Nowa Osada.

Artykuł partneraŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułDochód pasywny do 16,8% z wynajmu elektroniki użytkowej! Webinar dziś o 20:00
Następny artykułJanet Yellen ponownie alarmuje o ryzyku niewypłacalności USA. Pieniędzy ma wystarczyć na około dwa tygodnie!
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.