Naga MarketsTomasz Rozmus, prezes Tokeneo, ze statuetką Invest Cuffs

Coraz więcej osób interesuje się kryptowalutami. Jak się okazuje, Polska znajduje się w TOP 10 krajów z największą liczbą bitomatów. Wzmożone zainteresowanie tematem wirtualnych aktywów widoczne jest również w statystykach Google Trends. Choć wyniki te są pozytywne dla tej dynamicznie rozwijającej się branży, początkujący inwestor powinien zastosować się do kilku istotnych wskazówek przed wkroczeniem w świat kryptowalutowy, a oto i one!

  • Tokeneo uzyskało tytuł Firmy Blockchain 2019 roku podczas Invest Cuffs
  • My, jako marka Tokeneo zapraszamy  wszystkich do współpracy, ponieważ wierzymy w to, że wspólnie możemy nie tylko zawalczyć o rynek polski i międzynarodowy – mówił Tomasz Rozmus

Edukacja to podstawa

Często zdarza się, że osoby spotykające się po raz pierwszy z Bitcoinem nie do końca rozumieją, czym tak naprawdę jest ten wirtualny pieniądz. Zwykle słyszą o ogromnych wzrostach na rynku kryptowalutowym bądź spadkach, co w konsekwencji przekłada się na to, iż widzą w nim wyłącznie aktywo spekulacyjne, na którym można dużo zarobić, zapominając przy tym, że działa to również w drugą stronę… W tym przypadku utrata środków wiąże się nie tylko z wysokimi wahaniami cenowymi. Początkujący inwestor kryptowalutowy pomijając punkt, jakim jest edukacja, naraża się bowiem na multum potencjalnych zagrożeń, ponieważ brak podstawowej wiedzy na temat aktywa inwestycyjnego tylko podwyższa ryzyko.

Wiemy z naszego doświadczenia, że na rynku związanym z kryptowalutami znajduje się wiele osób, które dotychczas nie miały styczności z żadnymi inwestycjami. Użytkownicy Ci stają się potencjalnym celem dla różnego rodzaju oszustów oraz piramid finansowych, które z branżą tą w rzeczywistości mają niewiele wspólnego. Z tego też względu każdy początkujący inwestor powinien postawić przede wszystkim na solidną edukację! podkreśla Tomasz Rozmus (prezes oraz założyciel ekosystemu usług kryptowalutowych Tokeneo będącego zwycięzcą tegorocznego konkursu organizowanego przez Invest Cuffs w kategorii firma Blockchain 2019).

Należy pamiętać o tym, iż nie wystarczy kupić Bitcoina na pierwszej lepszej platformie inwestycyjnej i czekać na to, aż jego wartość wzrośnie. Przed podjęciem takich kroków należy przeprowadzić dokładną analizę giełd kryptowalutowych i kantorów porównać ich oferty ze sobą, zwrócić uwagę na wolumeny oraz ich renomę. Kolejnym istotnym wyborem staje się bezpieczny portfel kryptowalutowy osoby dopiero co wkraczające na rynek zwykle nie zdają sobie sprawy z tego, że nie powinny przechowywać swoich wirtualnych aktywów na platformach kryptowalutowych, wówczas gdy inwestują duże ilości w zakresie długoterminowym. W tym przypadku należy sięgnąć po tzw. zimny portfel (z ang. cold wallet), aby zminimalizować podatność na cyberataki. Oczywiście tu również warto przyjąć pewne wzorce postępowania, by obca osoba nie przechwyciła kluczy prywatnych służących jako hasło do takiego portfela, a co za tym idzie nie ukradła z niego środków.

Branża blockchain rozwija się w szybkim tempie

Świat wirtualnych aktywów to nie tylko spekulacje. Technologia, na której oparte są kryptowaluty, doceniana jest przez wiele dużych korporacji z całego świata. Również znane marki decydują się na wykorzystanie blockchaina i aktywów na nim opartych. Jako przykład może posłużyć nam tu, chociażby jeden z największych dystrybutorów napojów alkoholowych oraz bezalkoholowych na terenie Azji i Pacyfiku Coca-Cola Amatil (CCA), który kilka miesięcy temu nawiązał współpracę z dostawcą płatności Centrapay. W wyniku ich partnerstwa mieszkańcy Nowej Zelandii oraz Australii zyskali możliwość zakupu napojów z sieci automatów CCA za pośrednictwem kryptowalut.

W technologii blockchain oraz rynku kryptowalutowym drzemie ogromny potencjał, zjawisko to dostrzegane jest przez największe firmy z całego świata, które pracują nad tym, aby dopasować swoje usługi do dynamicznie zmieniających się potrzeb konsumentów. przyznaje prezes Tokeneo.

Zjawisko to widoczne jest również w Polsce. Coraz więcej osób chce korzystać z usług związanych z wirtualnymi aktywami. Jak się okazuje, nasz kraj znajduje się także w pierwszej TOP 10, jeżeli chodzi o liczbę dostępnych bankomatów Bitcoina tzw. bitomatów. Według statystyk pochodzących z Google Trends w obecnym roku zainteresowanie kryptowalutami wzrosło szczególnie w marcu wiąże się to głównie z nieciekawą sytuacją gospodarczą wywołaną pandemią COVID-19 oraz obawami związanymi z inflacją waluty fiducjarnej. Warto wiedzieć o tym, że to właśnie Bitcoin zajął pozycję obok złota, jako najczęściej wybierana alternatywa na przechowanie wartości kapitału w czasie.

Historia pokazuje nam, że w dobie pojawiających się kryzysów gospodarczych inwestorzy, aby chronić swoje oszczędności, uciekali z tradycyjnych walut w aktywa o ograniczonej podaży. zaznacza Tomasz Rozmus.

Można zakładać, iż adopcja branży blockchain oraz rynku kryptowalutowego to tylko kwestia czasu. Żyjemy w środowisku, które nieustannie zmienia się pod względem technologicznym.

Branża blockchain przeżywa różne chwile. Gdy kursy kryptowalut rosną, wszyscy zaczynają interesować się ich tematem oraz technologią, która za nimi stoi. Kiedy w połowie 2018 roku wkroczyliśmy na rynek z naszym projektem, znaleźliśmy się w najgorszym możliwym dla nas momencie. Wiele osób zakopało wówczas zarówno blockchain, jak i kryptowaluty. Prawda jest jednak taka, że cyfrowe waluty prędzej, czy później znajdą zastosowanie w naszym codziennym życiu. Nasza firma dostarczająca usługi kryptowalutowe jest tego dobrym przykładem. Stojąc tu dziś przed wami wszystkimi mogę przyznać, iż jest to dla nas niezwykłe wyróżnienie zbiegające się w czasie z pierwszymi urodzinami naszej giełdy. wyznaje założyciel Tokeneo w trakcie odbierania statuetki na uroczystej gali rozdania nagród Invest Cuffs.

Chciałbym podziękować i pogratulować naszym konkurentom, a może nawet przyszłym partnerom, którzy stanęli z nami do walki. My, jako marka Tokeneo zapraszamy  wszystkich do współpracy, ponieważ wierzymy w to, że wspólnie możemy nie tylko zawalczyć o rynek polski, ale również międzynarodowy. Posiadamy w naszym kraju ogromny kapitał ludzki, który tworzy naprawdę niesamowite fintechowe projekty! dodaje Tomasz Rozmus.

Jedno jest pewne, rynek kryptowalutowy stale się rozwija, a postęp technologiczny idzie do przodu. Od wysiłków całej społeczności zależy to, gdzie branża ta znajdzie się za kolejne 10 lat!

O Tokeneo

Tokeneo to kompleksowy ekosystem usług kryptowalutowych składający się z kilku produktów takich, jak giełda kryptowalutowa Tokeneo (na której odbywa się handel walutami fiducjarnymi oraz kryptowalutami), kantor kryptowalutowy Tokeneo.cash (miejsce, gdzie użytkownicy mogą w prosty i szybki sposób nabyć wirtualne aktywa), serwis informacyjny Tokeneo.news (dostarczający najświeższe informacje ze świata blockchaina, kryptowalut, biznesu i finansów) oraz procesor płatniczy Tokeneo.pay (pozwalający sklepom internetowym na przyjmowanie płatności w walutach fiducjarnych oraz kryptowalutach).

W portfelu inwestycyjnym tego projektu znajduje się również platforma przeznaczona do tokenizacji lojalności Brand Tokens, w której to firma ta objęła 51% udziałów. Tokeneo to również zwycięzca tegorocznego konkursu organizowanego przez Invest Cuffs w kategorii firma Blockchain 2019. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRahim Blak wchodzi w DeFi. Czas na zdecentralizowane finanse
Następny artykułKurs złotego przeżywa ciężkie chwile. Dolar (USD/PLN) mocniej w górę
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here