Naga Markets



Co to jest VAT CompliancePrzedsiębiorcy zamierzający oferować produkty konsumentom lub kontrahentom z innych krajów Unii Europejskiej, muszą dopełnić formalności w zakresie podatku VAT. Mogą to zrobić samodzielnie lub skorzystać z pomocy zewnętrznej firmy proponującej usługę VAT Compliance.

VAT Compliance – sprawne rozliczenie podatku VAT

Wielu przedsiębiorców dąży do tego, aby sprzedawać swoje produkty lub usługi poza granicami kraju. Powód jest prosty – to szansa na zdobycie większej ilości klientów, a co za tym idzie, na większy zarobek. Jednak jeszcze przed wystawieniem towaru na zagranicznej platformie sprzedażowej i pierwszą transakcją, właściciel firmy musi sprawdzić, czy nie podlega obowiązkowi rejestracji na potrzeby podatku VAT. Jeżeli tak, przedsiębiorca będzie musiał składać odpowiednie deklaracje. Nie musi jednak robić tego samodzielnie – może skorzystać z usługi VAT Compliance.

Czym jest VAT Compliance? To usługa, w ramach której przedsiębiorca może liczyć na pomoc w zakresie rejestracji na potrzeby VAT czy prowadzenia rejestrów VAT. Dzięki wsparciu specjalistów, jeszcze przed wejściem na wybrany rynek zagraniczny, właściciel firmy nie musi samodzielnie zagłębiać się w gąszcz przepisów, poszukiwać informacji i ich weryfikować – formalnościami zajmują się eksperci, którzy znają przepisy podatkowe obowiązujące w krajach europejskich. To minimalizuje ryzyko kosztownego błędu.

VAT Compliance to rozwiązanie dedykowane zarówno dużym, jak i małym podmiotom działającym na polskim rynku. Przykładami firm z tej drugiej grupy mogą być sklepy internetowe. Z uwagi na dynamiczny rozwój branży e-commerce, wielu właścicieli e-sklepów chce dotrzeć internetowym kanałem dystrybucji do zagranicznych klientów.

Kto oferuje usługę VAT Compliance?

Usługa VAT Compliance dostępna jest w ofercie firmy consultingowej Taxology.co. Przedsiębiorcy zainteresowani skorzystaniem z tej usługi mogą liczyć na kompleksową pomoc jeszcze przed wejściem na zagraniczne rynki zbytu. Propozycja Taxology to:

  • pomoc przy rejestracji VAT – specjaliści analizują, czy przedsiębiorcę obejmuje obowiązek rejestracji,
  • kompleksowe wsparcie przy rozliczaniu VAT – właściciel firmy zostanie odciążony z obowiązku przygotowywania i składania deklaracji,
  • przydatne narzędzia – przykładem może być intuicyjny w obsłudze moduł do wystawiania faktur.

Firma Taxology kieruje swoją ofertę do przedsiębiorców działających w branży ecommerce. Niezbędne wsparcie w zakresie podatkowym otrzymają m.in. właściciele sklepów internetowych, którzy są zainteresowani oferowaniem produktów i usług za pośrednictwem platformy Amazon.

Z uwagi na specyfikę branży e-commerce, usługa VAT Compliance przygotowana przez Taxology została poszerzona o analizę danych sprzedaży. Dzięki szczegółowym zestawieniom (które dotyczą m.in. rentowności sprzedaży) czy analizie stanów magazynowych, przedsiębiorca zyskuje pełen wgląd w aktualną sytuację swojej firmy.

Usługa VAT Compliance – co można zyskać?

Założenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma obowiązkami – przedsiębiorcy muszą m.in. rozliczać się z fiskusem. Nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów podatkowych może doprowadzić do tego, że na przedsiębiorcę nałożone zostaną sankcje prawno-skarbowe. Usługa VAT Compliance chroni przed takimi konsekwencjami, gdyż nad rozliczeniami przedsiębiorcy czuwają doświadczeni specjaliści.

Prawidłowe rozliczenia i chęć uniknięcia kar finansowych nie są jedynymi powodami, dla których warto rozważyć skorzystanie z usługi VAT Compliance. Przedsiębiorca w ten sposób może też:

  • zyskać czas – nie musi zagłębiać się w sprawy podatkowe i szukać odpowiedzi na swoje pytania; dzięki temu może skoncentrować się na prowadzonym biznesie,
  • zoptymalizować koszty – współpraca z zewnętrzną, specjalizującą się w kwestiach podatkowych firmą consultingową jest tańsze niż zatrudnienie księgowego,
  • zyskać pewność, że działa zgodnie z przepisami – specjaliści na bieżąco monitorują zmiany w prawie.

Dzięki usłudze VAT Compliance właściciele sklepów internetowych ograniczają ryzyko, że w razie popełnienia błędu nie będą mogli prowadzić działalności w dotychczasowym zakresie. Nieprawidłowości w rozliczaniu podatku VAT mogą bowiem skutkować zakazem sprzedaży za pośrednictwem platformy Amazon.

Artykuł partnera



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here