Naga Marketslogo googleDane Google pokazują, że zdanie “Co to jest Bitcoin?” było najpopularniejszym pytaniem zadawanym wyszukiwarce w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii w mijającym 2018 r. Pokazuje to, że Bitcoin (BTC) w tym okresie cieszył się niemal rekordowym zainteresowaniem w swojej historii i dotarł do na prawdę imponującej liczby ludzi.


Zainteresowanie Bitcoinem było wysokie, mimo faktu, że w 2018 r. jego cena była dosyć stabilna i na wykresie nie obserwowaliśmy bańki spekulacyjnej.

Google prawdę Ci powie!

“Co to jest Bitcoin” obecnie znajduje się w czołówce tegorocznej listy Google z cyklu “Co to jest …?”. Chociaż Bitcoin znalazł się na szczycie listy “Co to jest …”, główna kryptowaluta straciła swoją pozycję w zapytaniach zaczynających się od “Jak …”. W tej kategorii wygrało… Ripple (XRP). Internautów w 2018 r. interesowało to, “Jak kupić Ripple”. Dzięki temu to zapytanie znalazło się na czwartej pozycji na liście “Jak to zrobić?”, zaś Bitcoin zajął miejsce ósme.

Duża popularność usługi Ripple może być efektem zwiększonych nakładów na reklamę – szczególnie w mediach społecznościowych – ze strony Ripple Labs.

Pomimo wysokiej pozycji w Google, hasło “Bitcoin” straciło na popularności aż 75 procent. W czerwcu termin ten był jeszcze bardzo popularny, ale wraz z nudą na wykresie jego atrakcyjność także malała. Zainteresowanie wzrosło dopiero w połowie listopada, kiedy rynkiem wstrząsnęły kolejne spadki.

A Polska?

Bitcoinem interesuje także Polaków. Jego motyw pojawia się w rankingu wyszukiwanych w Google zdań zaczynający się od “ile kosztuje…?”. TOP 10 tej kategorii prezentuje się w następujący sposób:

  1. Ile kosztuje przegląd samochodu?
  2. Ile kosztuje aparat na zęby?
  3. Ile kosztuje bitcoin?
  4. Ile kosztuje prawo jazdy?
  5. Ile kosztuje Netflix?
  6. Ile kosztuje przerejestrowanie samochodu?
  7. Ile kosztuje szczepionka na odrę?
  8. Ile kosztuje nabicie klimy?
  9. Ile kosztuje nerka?
  10. Ile kosztuje korona czeska?

Jak więc widać cena bitcoina była trzecim najczęściej wyszukiwanym hasłem w tym roku w tej kategorii. Z pewnością główna kryptowaluta swój całkiem dobry wynik zawdzięcza  pękającej bańce z zeszłego roku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here