Naga Markets

Co to jest AWS i AZURE oraz jakie daje możliwości pracy Tradycyjne urządzenia masowej pamięci – jak dyski twarde, USB i flash – prowadziły do digitalizacji. W pierwszej dekadzie XXI w. popularne stały się usługi chmury, które razem z nowoczesnymi technologiami wywołały rewolucję. Możliwość przechowywania danych w chmurze obliczeniowej to świetne rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm.

Co to jest chmura obliczeniowa?

Chmura obliczeniowa to fizyczne serwery znajdujące się w centrach przetwarzania danych. Serwer to maszyna albo program, gdzie można przechowywać i przetwarzać dane czy też dokonywać analizy. Serwery mogą być połączone przez sieć prywatną lub publiczną.

Usługi Microsoft Azure i Amazon Web Services

Chmura to też zbiór usług. Są one pomocne ze względu na wygodę, łatwy i szybki dostęp do danych, możliwość ich prostego wdrażania i brak wymagań sprzętowych. Wśród firm, które oferują tego typu usługi są Microsoft Azure i Amazon Web Services.

Pierwszy był Amazon Web Services, usługa w pełni publiczna. Została uruchomiona w 2006 roku i do dziś stanowi często wybieraną platformę przechowywania i przetwarzania danych w chmurze na świecie. Korzystają z niej m.in. Netflix, Spotify, Pinterest czy Adobe. Jest to narzędzie mające niemal 33% udziału w całym rynku.

Z kolei firma Microsoft od 2008 roku pracuje nad opracowaniem autorskiej usługi, która stanowi główną konkurencję dla AWS. Z usługi Microsoft Azure korzysta m.in. Toyota czy Walmart Inc. Azure jest drugi na liście, ma około 21% udziału w całym rynku. Zarządzeniem platformą zajmuje się architekt chmury, który posiada doświadczenie w instalowaniu, projektowaniu i administrowaniu, a także w łagodzeniu skutków ew. awarii.

Zasoby obliczeniowe chmury Microsoft Azure i Amazon Web Services

Bossa

Największa instancja oferowana przez AWS to 256 GB RAM + 16 vCPUs, z kolei Azure zapewnia 224 GB RAM + 16 vCPUs. Amazon Elastic Compute Cloud to produkt flagowy tej firmy. EC2 pozwala na wynajem mocy obliczeniowej do uruchamiania aplikacji.

Jej dużym plusem jest elastyczność – każdy użytkownik może zmieniać pojemność chmury oraz wybierać spośród różnych opcji. AWS EC2 zapewnia 400 instancji w ponad 80 strefach na świecie i w 24 regionach.Oprogramowanie Azure Virtual Machines pozwala opracowywać i zarządzać maszynami wirtualnymi w portalu Azure.

Więcej na temat zalet chmury obliczeniowej oraz produktów Microsoft Azure i Amazon Web Services znajdziesz tutaj: https://edge1s.com/pl/blog/aws-azure-o-co-chodzi-z-ta-chmura/

Artykuł partneraŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułWzrostowy tydzień na rynku miedzi
Następny artykułUczestniczka Miss Universe reprezentowała Salwador w kostiumie inspirowanym BTC
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.