Naga Marketsz5446543Q,Restauracja-McDonald-sProblemy restauracji McDonald’s to nie nowina. Firma od paru lat notuje coraz niższe wpływy ze sprzedaży w USA. Wprawdzie dobrze radzi sobie w Europie oraz gospodarkach rozwijających się, lecz spadek sprzedaży w kraju macierzystym spółki może być zapowiedzią osłabienia trendu również gdzie indziej. Zdaniem wielu osób problem sieci leży w niejednoznaczności strategii.


McDonald’s nie potrafi określić kierunku w którym ma zamiar zmierzać. Od jakiegoś czasu słyszy się o uproszczeniu menu, żeby franczyzobiorcom łatwiej było wykonywać posiłki. Ma to również zapobiec różnym smakom burgerów w różnych regionach. Z drugiej strony McDonald’s coraz głośniej zapowiada chęć wprowadzenia kanapek w całości tworzonych klientów. Takie rozwiązanie było testowane wstępnie między innymi w trzech restauracjach w Warszawie.

Zobacz również: Śniadania przez cały dzień mają uratować MC?

Problemem sieci jest również moda na zdrowe jedzenie. Kanapki z McDonald’s są symbolem fast-foodów, jedzenie niezdrowego, to szybkiego wchłonięcia, zapychającego głód. Dzisiejsze trendy odchodzą od tego na rzecz zdrowych produktów, sałatek, lekkich przekąsek. To też doprowadza do sprzeczności w polityce firmy. Z jednej strony zapowiadano parę miesięcy temu, że “McDonald’s to nie sałatka grecka i w Big Macu zawsze będzie więcej mięsa niż zieleniny”. Następnie restauracja postanowiła wprowadzić testowo do zestawów śniadaniowych sałatki z otrębami i warzywami.

[pullquote]INWESTUJ W AKCJE McDONALD’S I INNYCH AMERYKAŃSKICH SPÓŁEK DZIĘKI UTRADER – SPRAWDŹ TERAZ[/pullquote]Możliwość tworzenia burgerów stoi w sprzeczności z polityką sprzedaży w USA. Tam 70% przychodów pochodzi od klientów korzystających z McDrive, czyli kierowców samochodów. Aby stworzyć własną kanapkę, należy wejść do restauracji. Przeciętny czas oczekiwania na burgera wzrósł do 7 minut, co jest wiecznością dla fast-foodów. ceny własnych burgerów również przekraczają zwyczajne menu z frytkami i napojem, co jest zaprzeczeniem polityki firmy dotyczącej najtańszego możliwego jedzenia.

sprzedaż
Wykres sprzedaży globalnej


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here