Naga MarketsKurs dolara deklasuje waluty egzotyczne. Kurs liry tureckiej pod presjąKontynuacja przeglądu walutowego – tym razem ekspert pochylił się nad walutami Antypodów (AUD i NZD). Co z dolarem? Czy brazylijski real (BRL) może mieć jeszcze większe problemy? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Brazylijski real i lira turecka pod silną presją sprzedających
  • Dolar AUD i NZD radzą sobie względnie dobrze
  • RBA obniży stopy poniżej zera?
  • Trwają negocjacje amerykańsko-chińskie

Dolar amerykański dominuje waluty egzotyczne

Brazylijski real to sztandarowy przykład waluty rynku wschodzącego. Podobnie jak w przypadku Turcji robi się nerwowo, rynki coraz wyraźniej dostrzegają problemy Brazylii w gospodarce czy nierównowadze budżetowej. Do tego wszystkiego dochodzi kwestia COVID-19.

Para USDBRL wybiła w piątek nowe historyczne maksima 5,82. Jeszcze nie tak dawno pod koniec kwietnia kurs oscylował w okolicach 5,32. Ta zwyżka nabiera tempa, zaczyna to przypominać wykres hiperboli, co nie jest korzystne dla gospodarki Brazylii – powiedział analityk BOŚ.

Tymczasem para USDTRY w czwartek wyrysowała historyczny szczyt na poziomie 7,2680 po czym silnie spadła kończąc tydzień w okolicach okrągłego poziomu 7,10.

To co się stało wynikało z tego, że turecki regulator zakazał możliwości handlowania turecką lirą przez trzy zagraniczne banki oskarżając je o manipulację walutą. Pojawiły się również spekulacje kolejnych zakazów gry na słabość liry. Podejrzewam, że na tym się nie skończy – dodał.

Dolar australijski i nowozelandzki radzą sobie całkiem dobrze w ostatnich dniach. Na posiedzeniu RBA padło stwierdzenie, że już w czerwcu inflacja konsumencka może przybrać wartości ujemne, co może doprowadzić do obniżki stóp procentowych poniżej zera – zauważył.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here