Naga Markets

Co się buduje w stolicy? Przegląd warszawskiej mieszkaniówki 2022-2023O tym, jak zróżnicowana jest oferta deweloperska w Warszawie, można mówić dużo. Podzielmy jednak dostępne opcje na kilka ogólnych kategorii.

Krótki przegląd warszawskiej mieszkaniówki

Największym popytem wśród osób poszukujących mieszkania w Warszawie cieszą się osiedla wielorodzinne – wznoszone są z reguły w dzielnicach “sypialnianych”, i wyróżniają się nowoczesną infrastrukturą. Konfiguracje są bardzo różne – od kameralnych wolnostojących bloków o wysokości dwóch-trzech kondygnacji po rozległe kompleksy mieszkalne posiadające liczne udogodnienia na swoim terenie.

Mieszkania realizowane w obrębie takich dzielnic, jak Ursus, Ursynów, Białołęka i Rembertów są też najtańsze w stolicy – da się tu kupić lokal w cenie od około 7000 do 10 000 złotych za metr kwadratowy. Jedną z ciekawych opcji jest osiedle Next Ursus – kompleks wykonany w stylu wielkomiejskim i oferujący mieszkania o powierzchni już od 27 metrów kwadratowych.

Kolejną popularną kategorią są inwestycje o podwyższonym standardzie. Wznosi się je w najatrakcyjniejszych dzielnicach stolicy – zwłaszcza w Śródmieściu, Woli, Żoliborzu, Mokotowie, Pradze Południe i Wilanowie.

W ścisłym centrum znajdziemy apartamentowce klasy premium wyposażone w luksusowe udogodnienia, a na Woli, Ochocie, Mokotowie czy Włochach buduje się bardziej kameralne inwestycje, niekiedy realizowane w zrewitalizowanych zabytkowych willach. Na Mokotowie znajduje się między innymi kompleks wielorodzinny Jaśminowy Mokotów realizowany przez międzynarodowego dewelopera Skanska – jest wyróżniony ekologicznym certyfikatem BREEAM, posiada na swoim terenie prywatny park oraz zaplecze usługowe.

Coraz więcej jest też inwestycji jednorodzinnych – domów w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej. Realizowane są na obrzeżach Warszawy lub przedmieściach i pozostają najbardziej budżetową opcją na rynku pierwotnym – ceny bowiem zaczynają się już od około 6000 złotych za metr kwadratowy.

Najtańsze nieruchomości w Warszawie – gdzie?

Rekordowo niskie jak na Warszawę ceny nowych mieszkań są notowane w takich dzielnicach, jak Ursus, Białołęka i Wawer.

Coraz popularniejsze wśród nabywców i deweloperów realizujących nowe mieszkania w Warszawie są też przedmieścia stolicy – zwłaszcza takie miejscowości, jak Kobyłka, Wołomin, Piaseczno, Marki oraz Ząbki. Znajdziemy tu zarówno mieszkanie na osiedlu wielorodzinnym, jak i jednorodzinny domek.

XTB

Lokalizacje w oddali od centrum są wybierane przez deweloperów nie przez przypadek – ceny działek inwestycyjnych są tu dużo niższe, co pozwala też utrzymywać cenę transakcyjną na przystępnym poziomie. Natomiast okoliczna infrastruktura z reguły nie wywołuje żadnych zastrzeżeń i ulega ciągłej poprawie.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen notowania | zagraniczni brokerzy forex | mrc kurs | kurs krypto | xtb kurs akcji | akcje pgnig | lotos giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułJen kompletnie bez mocy, USD/JPY na 32-letnich szczytach. Czy będzie interwencja Japonii?
Następny artykułeToro uruchamia zdywersyfikowany portfel ESG
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here