Naga Marketsforex 2020 rynek walutowy prognozyNiepewność co do Brexitu, wojny handlowej pomiędzy USA i Chinami, a także ogólnej kondycji gospodarczej świata sprawiły, że większość 2019 roku minęła w charakterze światowej awersji do ryzyka. W momencie gdy amerykańskie indeksy testują historyczne szczyty, a dwie z trzech wymienionych kwestii są już niemal rozwiązane pytamy ekspertów o prognozy na rok 2020. Adam Rak rozmawiał z Sobiesławem Kozłowskim, Dyrektorem Departamentu Analiz i Doradztwa Domu Maklerskiego Noble Securities. Czego możemy spodziewać się w nadchodzącym roku? Więcej dowiesz się oglądając cały program „Okiem Eksperta” w Comparic24.TV.


WIG20 z szansą na wzrost w 2020 roku?

W ocenie gościa programu, polskie indeksy pozostają pod presją globalnego kapitału, choć sWIG80 pozostaje na wyraźnym plusie w całym 2019 roku.

Co do kwestii Brexitu, myślę, że inwestorzy preferują jasne rozwiązania i oczekują zakończenia tej epopei  – zauważył.

W tym czasie polski rynek pozostaje względnie słaby w porównaniu do zagranicznych indeksów. Z kolei widzimy historyczne szczyt na Wall Street – kontrakty na indeks S&P 500 oscylują w rejonie 3200 pkt. Czy rok 2020 będzie kontynuacją wzrostów?

Inwestorzy mogą przychylniej spoglądać w stronę rynków rozwijających się. Z drugiej strony złoto odnotowało spory rajd w tym roku, więc ryzykowne aktywa mogą skorzystać na atrakcyjnej wycenie – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here