Naga MarketsKoniec sierpnia nieustannie przypomina nam, że okres wakacyjno-urlopowy powoli mija i wszyscy (również inwestorzy) powracają do pracy z nową energią. Czy tą energię dostrzeżemy na wykresie WIG20 tej jesieni?


Ostatni raz o indeksie dwudziestu największych spółek warszawskiego indeksu pisałem w czerwcu przy okazji testu okolic zniesienia 50%. Odnosiłem się wówczas do wykresu dość optymistycznie, kupując certyfikaty Turbo i licząc na spełnienie się własnych prognoz. W międzyczasie wyjechałem na urlop w trakcie którego z radością obserwowałem wzrosty jakie miały miejsce pod koniec lipca. Wycena indeksu poszybowała w kierunku wskazanego wcześniej poziomu… przebijając go i po dość głębokiej korekcie przetestowała okolice 2395 punktów.

Tam byki jednak napotkały na opór, który bardziej niż zmianą sentymentu wydaje się być księgowaniem zysków pod koniec miesiąca. Po wybiciu kanału spadkowego i korekcie można było wyrysować kanał, którego górne ograniczenie zbiega się z ostatnim szczytem na WIG20:

Obecnie, wykres testuje wsparcie na 2330.00 – poziom ważny nie tylko z powodu szczytów z sierpnia, lipca, maja czy kwietnia, ale i obecność średniej 200 DMA. Dzisiejsza sesja może więc być dobrym momentem na wejście dla inwestorów akceptujących wyższe ryzyko, którzy nie chcą stracić okazji na podłączenie się pod trend wzrostowy.

Niemniej jednak wejścia większą częścią kapitału poszukiwałbym w rejonie 2280/70. Strefa ta nie tylko jest godna uwagi ze względu na ostatnie price action, ale również bliską odległość dolnego ograniczenia kanału wzrostowego oraz średnich 50- oraz 100 DMA. Również pomiary Fibonacciego ostatniego impulsu, a także całego ruchu rozpoczętego 28 czerwca (co pozostawiam Czytelnikom) wskazują na potencjalne wsparcia właśnie w tym rejonie.

Dysponując certyfikatem Turbo Long 2190 na WIG20 mamy możliwość wejścia na obu wymienionych poziomach wsparcia. Certyfikat wygaśnie bowiem dopiero po przekroczeniu (uaktualnionej we wrześniu) bariery na poziomie 2200,00. Należy jednak pamiętać o odpowiednim zarządzaniu swoim kapitałem tak, by zmaksymalizować potencjalne zyski płynące z inwestycji. Negacją prowzrostowego scenariusza będzie potwierdzone wybicie kanału wzrostowego i spadek poniżej minimum z 17 sierpnia.

Masz swoje prognozy względem WIG20? Sprawdź Zyskowną stronę giełdy na Facebooku i dołącz do dyskusji!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here