Naga MarketsBarclays-Ross-Kingsland1Barclays Capital podzielił się z rynkiem swoimi prognozami odnośnie dzisiejszej konferencji prasowej Europejskiego Banku Centralnego w związku z podsumowaniem kolejnego posiedzenia polityki pieniężnej. Oświadczenie odczyta, a następnie na pytania dziennikarzy odpowie tradycyjnie prezes ECB, Mario Draghi.


Mario Draghi, obecny prezes ECB
Mario Draghi, obecny prezes ECB

Brak nowych informacji odnośnie polityki pieniężnej

Barclays nie zakłada, że dzisiejsze posiedzenie przyniesie nowe informacje jeżeli chodzi o politykę pieniężną. Benoit Coeure uprzedził M. Draghi’ego i dwa tygodnie temu zapowiedział, że ECB ma zamiar zwiększyć zakup aktywów (obligacji) przed okresem wakacyjnym, który jest najmniej aktywny na rynkach.

Dziennikarze z pewnością będą zadawali wiele pytań odnośnie Grecji, ECB jednak nie zmieni swojej pozycji w tej kwestii. Mario Draghi nie udzieli zbyt wielu informacji i spróbuje zadowolić media ogólnikami o widocznych postępach i ścisłej współpracy.

Aktualizacja prognoz makroekonomicznych

W trakcie konferencji prasowej światło dzienne ujrzy zaktualizowana lista prognoz ekonomicznych poszczególnych członków Rady Wykonawczej. W tym zakresie nie powinniśmy spodziewać się żadnych poważniejszych rewizji wyników zaprezentowanych w marcu. Roczna inflacja za 2015 powinna być jednak delikatnie podniesiona w górę.

Zbyt wcześnie by mówić o sukcesie QE

Mario Draghi na pewno nie omieszka przypomnieć o bardzo dobrych rezultatach luzowania ilościowego. Jednocześnie ostudzi nastroje rynkowe odcinając się od jakichkolwiek spekulacji na temat możliwości przedwczesnego zakończenia QE. Cały czas jest również zbyt wcześnie, aby próbować dokładnie oceniać rezultaty programu skupu obligacji.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here