Naga MarketsO co dziennikarze pytać będą Mario Draghi'ego?
O co dziennikarze pytać będą Mario Draghi’ego?

Dzisiaj o godzinie 14:30 Europejski Bank Centralny podsumuje i podzieli się z rynkiem wynikami wrześniowego posiedzenia. Wydarzenie jest najistotniejszym w trakcie dzisiejszej sesji i może wywołać nadmierną zmienność na EUR – szczególnie w stosunku do dolara amerykańskiego.


5 punktów, na które warto zwrócić uwagę

W opublikowanej dzisiejszego ranka rekomendacji, analitycy Citi zwracają uwagę na 5 głównych aspektów, na których powinniśmy się skupić w trakcie publikacji oświadczenia polityki pieniężnej, jak i konferencji prasowej.

#1 Citi nadal wierzy, że ECB zachowa wzmożoną ostrożność, poinformuje o chęci dostosowywania polityki pieniężnej gdy zajdzie taka potrzeba, jednak nie podejmie jakichkolwiek działań w ramach swojego mandatu.

#2 W oświadczeniu szukać będziemy informacji o obcięciu prognoz inflacji HICP oraz PKB – przy silniejszym euro oraz spadających cenach ropy wzrosty inflacyjne są raczej mało prawdopodobne. Zdaniem Citi prognozy HICP dla 2016 roku zostaną obniżone do 1.3% (o 0.2p.p.).

#3 Rynek spodziewa się gołębiego wystąpienia Mario Draghi’ego – osoby oczekujące jednak bardzo silnych wypowiedzi oraz obietnic mogą się zawieść, co powinno pociągnąć EUR w górę, przynajmniej w pierwszych impulsach.

#4 Ruchy na EUR/USD nie powinny być bardzo silne – szczególnie w związku z jutrzejszym NFP. Para powinna utrzymywać się nadal w szerokim przedziale pomiędzy 1.08-1.17.

#5 Zamieszanie na rynku walutowym gospodarek wschodzących nadal może wywierać presję wzrostową w przypadku EUR. Z drugiej jednak strony potencjał podwyżek stóp przez FED już 17 września skutecznie powinien blokować nadmierne skoki aprecjacyjne.

EUR/USD wykres H4
EUR/USD wykres H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here