Naga MarketsTrzymajcie shorty na EUR/USD! Credit Suisse i CommerzbankGrudzień będzie okresem gorącym. I nie chodzi tu o sam fakt, że miniony rok należał do najgorętszych w historii, lecz o zbliżające się wydarzenia o charakterze makroekonomicznym, które z całą pewnością będą mieć wpływ na przyszły kształt rynku walutowego. 3 grudnia poznamy stanowisko EBC w sprawie dotychczasowej polityki monetarnej strefy euro, a Commerzbank w dzisiejszych komentarzu podpowiada czego możemy się spodziewać w najbliższą środę.


Trwa weekend dziękczynny (ang. Thanksgiving weekend) jak określają to Amerykanie, nic więc dziwnego, że obroty na rynkach finansowych nieco maleją. Wczoraj w Stanach miało miejsce Święto Dziękczynienia więc Wall Street opustoszało, dziś najwyraźniej ciąg dalszy wakacji ponieważ w kalendarzu makroekonomicznym próżno szukać jakichkolwiek publikacji z Stanów.

Przed południem poznaliśmy jedynie wyniki ankiety badającej sentyment europejskich konsumentów, które nie wzbudziły jednak większego zainteresowania wśród traderów. Wszystko wskazuje na to, że byki i niedźwiedzie zbierają siły przed nadchodzącym tygodniem, podczas którego poznamy najnowsze stanowisko EBC w sprawie dalszego kształtu polityki monetarnej strefy euro. Commerzbank przypomina, że Mario Draghi w mijającym tygodniu nie opuścił okazji do podkreślania na nowo gotowości Europejskiego Banku Centralnego do wdrożenia kolejnych środków w walce o poziom inflacji.

chartRynek jednak porusza się w sposób ociężały – typowy dla okresów większych świąt – podkreśla Commerzbank. Ciekawostką jest fakt, że wczorajszy zakres zmiany cen na EUR/USD był jak dotychczas najwęższy w ciągu całego mijającego roku. Dziś sytuacja się nieco poprawia, jednak wciąż nie jest to typowy dzień handlowy – żalą się analitycy banku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here