Naga Markets1000px-Citi.svg

W swojej dzisiejszej nocie do klientów Citi przedstawia swoje stanowisko względem jutrzejszego spotkania EBC oraz przewiduje co będzie można usłyszeć na konferencji prasowej prezesa EBC – Mario Draghiego. Bank podpowiada również, w jaki sposób na jutrzejsze wydarzenia może zareagować EUR.


Citi oczekuje przede wszystkim potwierdzenia ze strony decydentów, że warunki makroekonomiczne w Europie uległy poprawie, jednak nie obyło się to bez wzrostu ryzyka. Zdaniem specjalistów, istnieje spore prawdopodobieństwo, że Mario Draghi w ten sposób zacznie konferencję. Dodatkowo, bank przewiduje, że EBC skupi się na ostatnich danych spływających z strefy euro. Miejsce na odnotowanie znajdą na pewno ostatnie pozytywne odczyty z Francji, Hiszpanii oraz Włoch, również temat niewielkiego osłabienia w gospodarce Niemiec powinien zostać poruszony. Draghi powinien pozostać ostrożny w swoich słowach, być może wskaże na ostatnie zachowanie cen ropy jako uzasadnienie swoich nieco bardziej gołebich słów o europejskiej stopie inflacji.

n94

Bank w swojej najnowszej nocie podkreśla swoje nastawienie względem EUR podczas konferencji. Zdaniem Citi, EUR powinno deprecjonować podczas przemówienia Draghiego. “Czwartkowe spotkanie EBC w dużym stopniu poruszać będzie temat głosowania w greckim parlamencie oraz kluczowych spraw finansów Eurogrupy. Podsumowując, reakcja rynku powinna być w gruncie rzeczy negatywna dla wyceny EUR, pytaniem natomiast pozostaje zasięg potencjalnego ruchu.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here