Naga MarketsCo piąty dorosły obywatel Australii posiada kryptowalutyPrawie co piąty dorosły Australijczyk ma już jakąś kryptowalutę? Sugerują to wyniki niedawno opublikowanej ankiety przeprowadzonej przez platformę Independent Reserve.

  • Co piąty Australijczyk posiada jakąś kryptowalutę, wynika z nowego badania Independent Reserve.
  • Mało tego, okazuje się, że kryzys gospodarczy powoduje, że inwestorzy boją się inwestować w BTC, choć chcieliby to robić.

Australijczycy skupują kryptowaluty

Zgodnie z Independent Reserve Cryptocurrency Index (IRCI) z 2020 r., ogólny sentyment do kryptowalut w Australii poprawił się w porównaniu z rokiem 2019. Rzeczywiście, dane z ankiety firmy wskazują na to, że indeks kryptowalut dot. roku 2020 osiągnął poziom 47, co oznacza wzrost o ponad 10 proc. w stosunku do poprzedniej wartości – 42 – jaką osiągnięto rok temu.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ankiecie, która objęła 1100 respondentów z różnych grup demograficznych, prawie 20 proc. przyznało, że posiada kryptowaluty. Najczęściej cyfrowe waluty posiadają osoby w wieku od 25 do 44 lat.

IRCI pokazało też, że to nadal bitcoin (BTC) jest najpopularniejszą cyfrową walutą w Australii. Ponad 88 proc. respondentów deklaruje, że zna największą kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej. Raport wykazał również równą świadomość dot. BTC w gronie mężczyzn i kobiet. Różnice pojawiają się w temacie altcoinów. Co nie powinno dziwić, to mężczyźni mają większe rozeznanie w tej kwestii.

Badanie IRCI ujawniło również rosnącą dysproporcję w adopcji kryptowalut między mężczyznami i kobietami. Podczas gdy stosunek ten wynosił dwa do jednego w 2019 r., teraz proporcja ta podwoiła się i wynosi teraz cztery do jednego między płciami.

Pandemia napędza rynek BTC

Wydaje się, że pandemia COVID-19 również odegrała pewną rolę w kształtowaniu nastrojów dot. kryptowalut w Australii w 2020 roku. Dane z badania IRCI pokazują, że 34 proc. respondentów nie kupowało kryptowaluty z powodu niepewności ekonomicznej spowodowanej pandemią.

Wydaje się, że młodzi dorośli w Australii również mają pozytywne oczekiwania wobec bitcoina w nadchodzących latach. Ponad 40 proc. respondentów w wieku od 25 do 34 lat wyraziło optymizm co do rosnącej popularności kryptowalut w przyszłości.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here