Naga Marketsdrukarka, pieniądzeCo się dzieje, kiedy banki centralne włączają drukarki i to jeszcze bez limitu, co zrobił przedwczoraj FED? Co to może oznaczać dla dolara i czy zdefiniuje to od nowa tzw. bezpieczne przystanie, czyli ucieczkę w wartość? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Działania banków centralnych będą miały tragiczne skutki uboczne? Szansa dla Bitcoina

W poniedziałek Rezerwa Federalna ogłosiła nielimitowany skup aktywów, by walczyć z gospodarczymi skutkami pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Jak zauważa ekspert, programy QE są programami, które silnie obniżają wartość pieniądza. W jego ocenie w interesie USA nie leży silny dolar amerykański.

To powoduje, że dolar w długim terminie nie będzie silny. Jest to sygnał dla rynków do poszukiwania innych zasobów wartości. Ten kryzys przyniesie diametralną zmianę postrzegania pieniądza. Jego wartość będzie mocno maleć. Skala działań decydentów spowoduje, że pieniądz fiducjarny będzie po prostu mniej wart – powiedział analityk BOŚ.

W ocenie eksperta dobrym zabezpieczeniem na obecne czasy są aktywa, które mają limitowaną podaż tj. złoto czy Bitcoin. Kurs tego pierwszego wzrósł w ostatnich dniach do poziomu 1700 USD.

Złota nie da się rozmnożyć, dodrukować go więcej. Kryptowaluty, a m.in. Bitcoin ma również stałą liczbę 21 milionów. Stała podaż to klucz do utrzymania wartości. Inwestorzy powoli będą kierowali się w kierunku tego typu aktywów – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here