Naga MarketsKurs dolara zmierza w kierunku 4,30 zł. Kurs euro obciążony problemami EBCNiemiecki sąd zakwestionował legalność programu EBC. Czy Włochy znajdą się pod presją? Co to oznacza dla euro? Jak potoczy się sytuacja na polskim złotym? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • EBC zostanie zmuszony do obiektywnego skupu aktywów
  • Rośnie rentowność długu Włoch
  • USDPLN z celem na 4,30 zł

Włochy zmierzają w kierunku scenariusza greckiego

We wtorek po godzinie 10:00 poznaliśmy wyrok Trybunały Konstytucyjnego w Niemczech dotyczący zgodności z niemieckim prawem w temacie skupu aktywów przez Europejski Bank Centralny.Okazało się, że jeden z programów EBC nie jest do końca zgodny z obowiązującymi przepisami podkreślając, że w przeciągu 3 miesięcy bank centralny powinien dowieść, że takie zakupy są niezbędne. Rodzi to pewne ryzyko na przyszłość np. suma 750 mld euro zacznie być równo dzielona na wszystkiego kraje – powiedział analityk BOŚ.

Tymczasem Włoskie obligacje zmierzają na północ, co w ocenie eksperta oznacza, że rynek mówi „sprawdzam”. Gospodarka Włoch pozostaje obciążona shut-downem wynikającym z trwającej pandemii COVID-19. Nierównowaga w tegorocznym budżecie może wynieść 10% PKB, a relacja długu do PKB nawet 150%.

– EURUSD wymazał cały ruch od czwartku i może zmierzać na tegoroczne minimum. Para USDPLN próbuje wracać w stronę górnego ograniczania pasma 4,14 – 4,20. Rynek w ujęciu dziennym dopiero rozpoczął falę wzrostową i wdrapuje się w kierunku tegorocznego maksimum 4,3080 – dodał.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here