Naga Marketsapple_workersO pracy w Apple krąży wiele legend. Mówi się, że jest to firma nastawiona na pracowników, gdzie każdy może poczuć się jak w domu. Od lat koncern znajduje się na szczytach list najlepszych pracodawców. Jak sytuacja wygląda naprawdę? Oto opinie niektórych pracowników firmy.


Justin Maxwell – designer interfejsu użytkownika

Jeśli wciąż byłbym w Apple, nie odpowiadałbym na to pytanie. Nie dlatego, że nie mogę, po prostu tak to już tam wygląda. Podobnie jak w filmie “Fight Club” – pierwsza zasada Apple: nie mówisz o Apple. Generalnie wygląda to tak: będąc zatrudnionym w tej firmie czujesz, że jesteś częścią czegoś większego. Że to o czym dyskutujecie w pokojach konferencyjnych, w kawiarni, na korytarzach, to część tworzenia całości Apple a nie okazja do podbudowania własnego ego. Poza pracą raczej nie poruszamy tematu Apple, z jednego powodu: nigdy nie wiesz, czy rozmawiasz z fanboyem czy haterem produktów z jabłkiem.

Anonimowy pracownik

Apple Campus to wspaniałe miejsce, z tymi wszystkimi olbrzymimi budynkami, uliczkami, parkami i wspaniałą kawiarnią. Czujesz się tu dokładnie tak samo jak w typowym amerykańskim college’u, możesz wyskoczyć na sushi, meksykańskie żarełko, czy zjeść na trawce przygotowaną w domu sałatkę. Nic nie przebije jednak tutejszej kawy. W kawiarni spotkasz pracowników każdego stopnia, dyskutujących o rozwiązaniach, czy po prostu delektujących się chwilą przerwy. Nawet szef kuchni ma na sobie białą czapkę kucharza z czarnym logo Apple – idealnie wpasowuje się w klimat tego miejsca.

Nitin Ganatra – były dyrektor iOS Apps

Otrzymujesz maila, który nie był przeznaczony dla Ciebie. Napisał go Scott, ale przekazał Ci go Steve. Do tego o chorej porze. 2:45 nad ranem. To nie jedyny taki przypadek. Ktoś o tej porze pracuje, ktoś wysyła te maile, ktoś inny szuka odpowiedzi, rozwiązań. I tak dzień po dniu, tydzień po tygodniu, rok po roku…

Jak w każdym miejscu, praca ma swoje plusy i minusy. A Wy? chcielibyście pracować dla Apple?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here