Naga MarketsLogo-Credit-AgricoleNadchodzący tydzień będzie dość mieszany dla amerykańskiej gospodarki – szczególnie pod względem publikacji makroekonomicznych. Dziś Amerykanie świętują jednak inwestorzy wciąż czekają na raport z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). Analitycy Credit Agricole zwracają uwagę na to czego można się spodziewać po kalendarzu makroekonomicznym USA.


Ostatnie oświadczenie prezes Fed, Janet Yellen przed senacką komisją nauczyło nas jedynie tego, że Fed uważnie obserwuje rynkową rzeczywistość. Yellen skomentowała ostatnie cięższe warunki finansowe na rynkach i określiła ich wpływ jako znaczący dla przyszłych decyzji Rezerwy w sprawie wysokości stóp procentowych w Stanach.

Handluj walutami razem z FxPro. Sprawdź warunki.

W momencie gdy Fed nie znajduje się na z góry określonym kursie do kolejnej podwyżki potrzebne są po pierwsze stabilizacja a po drugie lepsze wyniki gospodarcze Stanów.

chartW tym tygodniu czekamy na ważne raporty dotyczące inflacji (indeksy CPI oraz PPI), rynku nieruchomości oraz aktywności przemysłowej w Stanach. Nadarza się więc okazja do zapewnienia drugiego wymagania Fed – czyli lepszych warunków wewnętrznych. O ile wyniki zgodne z prognozami nie powinny wywołać kolejnej fali optymizmu na rynku, to każdy lepszy wynik powinien powodować natychmiastowy wzrost popytu na USD – zapewnia Credit Agricole.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Maja racje tak bedzie usd w góre przez najblizsze m-ce Dobry analityk i jak mało która prognoza bankowa jest trafiona to ta jest strzałem w 10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here