Naga MarketsTygodniowy przegląd danych makro to stały cykl tworzony  pod patronatem Royal, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne, na które warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzącego tygodnia.


Poniedziałek 

Jak to zwykle bywa, poniedziałek jest jednym z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo niewielką bądź czasami wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Podobnie będzie również 26 sierpnia 2019 r., kiedy to na szczególną uwagę zasługiwać będzie jedynie zaplanowana na godz. 14:30 publikacja danych dot. zamówień środków trwałych w Stanach Zjednoczonych.

Wtorek

Wtorkowa sesja również zapowiada się dość spokojnie. Wśród zaplanowanych na ten dzień publikacji, najistotniejsze dotyczyć będą dynamiki wzrostu gospodarczego Niemiec oraz zaufania konsumentów w USA. Poznamy je kolejno o godz. 8:00 i 16:00.

Środa

Środowa sesja także nie będzie należeć do zbyt interesujących. Tego dnia poznamy bowiem jedynie cotygodniowe dane dot. zmiany poziomu zapasów ropy naftowej w magazynach. Konsensus przed tą publikacją zakłada, że po ubiegłotygodniowym spadku zapasów ropy o 2,7 mln brk., tym razem ich wielkość zmniejszy się o 1,889 mln brk.

Czwartek 

W trakcie czwartkowej sesji poznamy dane dot. dynamiki PKB w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem ekonomistów dynamika wzrostu gospodarczego USA uplasowała się w drugim kwartale bieżącego roku na poziomie 2,0% co byłoby ujemną rewizją wobec 2,1% raportowanego podczas poprzedniej publikacji wskaźnika.

O godz. 16:00 poznamy także raport dot. podpisanych umów kupna domów w USA. W tym przypadku analitycy spodziewają się 0,1-procentowego wzrostu wartości indeksu podpisanych umów kupna domów (wobec wzrostu o 2,8% sprzed miesiąca). Warto przypomnieć, że jest to raport dostarczający informacji o liczbie zawartych lecz jeszcze nie sfinalizowanych umów sprzedaży istniejących domów i mieszkań. Z uwagi na fakt, że podpisanie umowy wyprzedza zwykle sfinalizowanie transakcji o 4-6 tygodni, umożliwia on prognozowanie poziomu sprzedaży domów na rynku wtórnym. Raport ten nie zawiera jednak danych o podpisanych umowach sprzedaży nowych domów.

Piątek

Piątkowa sesja przyniesie ze sobą publikacje istotnych raportów ze strefy euro, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Nim do tego jednak dojdzie, osoby interesujące się naszą, rodzimą gospodarką poznają dane dot. inflacji konsumenckiej (CPI). O godz. 11:00 podobny raport opublikuje także Eurostat, a na 14:30 zaplanowano raport dot. dynamiki wzrostu gospodarczego Kanady. Ostatnią, wartościową publikacją tygodnia będzie natomiast zaplanowany na godz. 16:00 raport dot. indeks nastrojów konsumentów w USA.


Dom Maklerski Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykuł“Pomiedzy Teorią a Praktyką” (Tydzien 33) – 23.08.2019
Następny artykułBrexit: Johnson spotka się z Trumpem! Hard Brexit – to be or not to be?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here