Naga MarketsTygodniowy przegląd danych makro to stały cykl tworzony  pod patronatem Royal, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne, na które warto zwrócić uwagę w ciągu nadchodzącego tygodnia.


Poniedziałek 

Jak to zwykle bywa, poniedziałek jest jednym z najspokojniejszych bądź wręcz najspokojniejszym dniem w ciągu całego tygodnia handlowego. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo niewielką bądź czasami wręcz znikomą ilość zaplanowanych istotnych publikacji makroekonomicznych. Podobnie będzie również 22 lipca 2019 r., kiedy to w kalendarzu makroekonomicznym nie ma zaplanowanej ani jednej, istotnej publikacji makroekonomicznej.

Wtorek

Równie spokojnie zapowiada się także wtorkowa sesja. Osoby interesujące się naszą, rodzimą gospodarką może zainteresować tego dnia publikacja raportu z rynku pracy. Punktualnie o godz. 10:00 Główny Urząd Statystyczny podzieli się bowiem danymi dot. stopy bezrobocia. Zdanem ekonomistów, w czerwcu 2019 r. spadła ona o 0,1 p.p. do 5,3% z 5,4% dotychczas.

Po południu, punktualnie o godz. 14:30 poznamy natomiast raport z amerykańskiego rynku nieruchomości. Szacuje się, że w czerwcu sprzedano 5,35 mln istniejących domów. Oznaczałoby to wzrost o 1,2% wobec 5,34 mln. raportowanego przed miesiącem.

Środa

W trakcie środowej sesji poznamy wstępne wyniki wskaźników PMI. Najważniejsze w tym przypadku będą oczywiście przedpołudniowe dane z Niemiec i strefy euro oraz popołudniowe rezultaty ze Stanów Zjednoczonych.

Oprócz tego, o godz. 16:00 poznamy także kolejny raport z amerykańskiego rynku nieruchomości. Tym razem będzie on dotyczył jednak sprzedaży domów na rynku pierwotnym. Zdaniem analityków w czerwcu sprzedano 650 tys. nowych domów, a więc o 1,9% więcej niż przed miesiącem.

Jak co środę, punktualnie o godz. 16:30 amerykańska EIA (Energy Information Administration) przedstawi również Weekly Petroleum Status Report – raport obrazujący wielkość aktualnych zapasów ropy naftowej na lokalnym rynku. Publikacja ta dostarcza także informacje na temat popytu, podaży oraz wzrostu bądź spadku cen ropy naftowej i głównych produktów ropopochodnych.

Czwartek 

W trakcie czwartkowej sesji uwaga inwestorów skupiona zostanie wokół Europejskiego Banku Centralnego, który o godz. 13:45 przedstawi swoją najnowszą decyzję monetarną. Szacuje się, że EBC nie zdecyduje się w lipcu na jakikolwiek ruch na stopach. Biorąc pod uwagę, że prawdopodobnie pozostaną one bez zmian, zdecydowanie ważniejsza od samej decyzji może okazać się treść oświadczenia oraz zaplanowana na godz. 14:30 konferencja prasowa po posiedzeniu banku.

Wraz z rozpoczęciem konferencji prasowej rynki poznają także dane dot. zamówień środków trwałych, ilości wstępnie zdeklarowanych bezrobotnych oraz bilansu handlowego towarów w USA.

Piątek

Piątkowa sesja zapowiada się niezwykle spokojnie. Na pierwszą i zarazem jedyną, istotną publikację tego dnia przyjdzie nam bowiem poczekać aż do godz. 14:30, kiedy to amerykański Bureau of Economic Analysis opublikuje raport dot. wzrostu gospodarczego. Szacuje się, że Produkt Krajowy Brutto USA wzrósł w drugim kwartale 2019 r. o 1,9% (wobec wzrostu o 3,1% w Q1 2019 r.).


Dom Maklerski Royal założony został w 2006 roku przez elitarny zespół doświadczonych traderów i specjalistów od finansów chcących dostarczyć traderom to, czego najbardziej potrzebują do handlu. Mowa tu o optymalnych warunkach transakcyjnych, indywidualnie dopasowanych usługach brokerskich oraz ścisłej opieki nad klientem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJak rozgrywać formację fal Wolfe’a (Wolfe Waves)? – Tradeciety
Następny artykułBitcoin odrabia straty! Czy cena BTC przekroczy barierę 13 tys. USD?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here