Naga Marketshaker piszący na klawiaturzeChainalysis – firma zajmująca się monitorowaniem transakcji kryptograficznych poinformowała, że co najmniej 95% spośród badanych przez organy ścigania przestępstw związanych z rynkiem kryptowalut dotyczy Bitcoina (BTC).


Jonathan Levin, którego firma oferuje oprogramowanie śledcze dla organów ścigania przyznał, że BTC jest “zdecydowanie ulubioną” kryptowalutą wśród hakerów i przestępców. Dodał on także, że śledczy muszą zacząć wykorzystywać “bardziej wyrafinowane” środki działania i zwalczania oszustw w sieci dark net oraz ostrzegł, że przemysł kryptograficzny coraz częściej zaczyna być wykorzystywany w celu finansowania terroryzmu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Chainalysis zebrała ponad 30 mln USD. Zamierza podwoić zespół i zintensyfikować działania

Według Levina, przejrzystość kryptowalut działa na korzyść organów ścigania ułatwiając im szybsze działania przeciwko podejrzanym niż w przypadku tradycyjnych finansów. Głównie chodzi tu o to, że w przypadku większości kryptowalut wszystkie transakcje są jawne i śledczy nie muszą prosić na udostępnienie danych z banków zagranicznych, co w praktyce zwykle wiąże się ze sporym oczekiwaniem.

Warto zauważyć, że Levin podważa w ten sposób jeden z głównych zarzutów wobec walut wirtualnych. Przeciwnicy kryptowalut wielokrotnie wskazywali bowiem, że są one idealnymi narzędziami dla hakerów, przestępców i terrorystów. Tymczasem okazuje się, że umożliwiają one szybsze działanie organów ścigania, co w praktyce powinno prowadzić do łatwiejszego wykrycia przestępstw z wykorzystaniem cyfrowych aktywów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEBC rusza na ratunek bankom. 4 miesiące od zakończenia dodruku euro
Następny artykułZamówienia środków trwałych w USA rosną najszybciej od sierpnia 2018 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here