Naga Marketslogo-societe-generale-1Dziś poznaliśmy najnowszy raport dotyczący zmiany poziomu zatrudnienia w amerykańskim sektorze pozarolniczym. Societe Generale w swojej najnowszej rekomendacji walutowej przedstawia swój punkt widzenia na temat tego, jaką walutę najlepiej sprzedać względem wciąż umacniającego się dolara.


Za sprawą longów na amerykańskim dolarze stoi w głównej mierze tylko i wyłącznie obecna i prognozowana sytuacja w Stanach – zaznacza w pierwszych słowach najnowszej rekomendacji Societe Generale. Widać to szczególnie wyraźnie na wykresie dolara australijskiego do USD. Bank centralny Australii usunął ze swojego ostatniego oświadczenia fragment o konieczności dalszego osłabiania własnej waluty w związku z obecna sytuacją na rynku surowcowym. Zdaniem SocGen RBA nie będzie w stanie uchronić australijskiego dolara przed deprecjacją w stosunku do dolara amerykańskiego, jeśli FED w końcu zdecyduje się na zacieśnienie polityki monetarnej. Nie będzie w stanie powstrzymać tego procesu również, gdy ceny surowców będą nadal spadały, a gospodarka Australii podupadać. Niemniej jednak shorty na AUD/USD nie są już główną pozycją na rynku dla Societe Generale. Dlaczego?

V18

Widoczne są szanse na kolejne zwyżki na USD/JPY, zwłaszcza biorąc pod uwagę różnicę w politykach monetarnych obu krajów. Jednak jeśli siłą dolara jest awersja na ryzyko i repatriacja kapitału, JPY nie będzie największym przegranym względem USD. Z drugiej strony, kolejnym oczywistym wyborem będzie sprzedaż chińskiego renminbi, jednak Societe Generale przypomina, że nie jest to całkowicie wolna waluta. Wyborem SocGenu będzie natomiast inna waluta G10 – NZD.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here