Naga Marketsdeutsche-bank-polska

Greckie referendum to bezsprzecznie temat dnia. Poniżej znajduje się krótki komentarz jednego z największych banków inwestycyjnych w Europie – Deutsche Banku.


Choć wydaje się, że referendum zapowiedziane na najbliższą nadzieję zakończy trwającą już od dłuższego czasu przepychankę pomiędzy Grecja a jej wierzycielami, to zdaniem banku niezależnie od decyzji Greków rozwiązanie trwającego kryzysu nie nastąpi od razu. Jakie zatem są przewidywania Deutsche Bank odnośnie poszczególnych opcji referendalnych?

Gdyby Grecy zagłosowali na TAK, decyzja ta otworzyłaby drogę do szybszego porozumienia pomiędzy Grecją, a jej kredytodawcami jednak nie obyłoby się to bez ryzyka – argumentuje Deutsche Bank.

Gdyby jednak Grecy odrzucili propozycje reform, zakres prawdopodobnych konsekwencji takiej decyzji byłby bardzo szeroki – przekonuje bank. Mimo wszystko, jakiekolwiek porozumienie pomiędzy Atenami a Brukselą wymaga od obu wzajemnego zrozumienia i odbudowy zaufania.

Podsumowując, niezależnie od wyniku niedzielnego referendum, brak pieniędzy w greckiej kasie i nasilająca się zewsząd presja na Ateny będzie ważnym czynnikiem w dalszych próbach odbudowy kraju – czytamy w komentarzu.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here