Naga Marketsrbs logo

W swojej najnowszej rekomendacji walutowej Royal Bank of Scotland odpowiada na pytanie nurtujące wielu z traderów handlujących na walutach azjatyckich. Lepiej sprzedać AUD czy NZD? Poniżej znajduje się odpowiedź.


Spadek NZD nabrał rozpędu w połączeniu z ostrymi spadkami cen mleka oraz niskiego odczytu stopy inflacji w ubiegłym tygodniu. Zdaniem RBS, rynek w pełni wycenił już obniżkę o 25 punktów bazowych stóp procentowych w Nowej Zelandii. Bank ocenia, że zwiększenie poziomu luzowania polityki RBNZ jest mało prawdopodobne, choć z pewnością dodałoby siły niedźwiedziom.

Fakt pełnej (a nawet przesadzonej) wyceny NZD sprawia, że potencjał dalszej deprecjacji tej waluty chociażby względem USD jest niewielki. Dlatego RBS radzi zajmować krótkie pozycje na AUD.

b36Australijski rynek mieszkaniowy i jego wskaźniki mogą zwyżkować, a presja ze strony regulatorów na stłumienie rynku pozostawia miejsce dla kolejnej obniżki stóp przez RBA. Kluczem do odpowiedzi czy to nastąpi będą wyniki inflacji za drugi kwartał 2015 oraz przemowa gubernatora RBA w tym tygodniu.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here