Naga MarketsKurs dolara (USD) po 4,30 zł w maju. Co łączy FED, EBC, QE i ratingi?FED, EBC, QE i ratingi – co łączy te wszystkie rzeczy ze sobą i dlaczego są one ważne w perspektywie nadchodzących dni? Co dalej z euro i dolarem? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • EBC może być zmuszony zwiększyć QE
  • Rośnie presja na skup długu śmieciowego
  • USDPLN w maju wzrośnie w kierunku 4,25 zł i 4,30 zł

Włochy wprowadzą strefę euro w poważne kłopoty?

Agencja ratingowa Fitch w środę ogłosiła decyzję ws. ratingu Włoch, który został obcięty o jeden punkt do poziomu BBB-. Jest to poziom, który rozgranicza aktywo od poziomu śmieciowego. W ocenie eksperta zwiększa to istotnie ryzyko inwestycyjne, choć agencja wskazała stabilną perspektywę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Reakcji na rynkach finansowych nie było. Agencja ma nadzieję, że EBC zapewni Włochom dobre warunki finansowania poprzez skup aktywów. Wychodzi na to, że program QE zostanie zwiększony. Myślę, że ten wątek należy zostawić pod obserwację z ryzykiem deprecjacji euro – powiedział analityk BOŚ.

Jednocześnie rosną oczekiwania, by EBC zaczął skupować dług, który nie ma ratingu inwestycyjnego (śmieciowe).

Jeżeli dojdzie do naruszenia poziomu 1,0880 na parze EURUSD będzie to pozytywny sygnał do większego odreagowania – dodał.

Tymczasem na USDPLN można zauważyć w ostatnim czasie dolne cienie dziennych świec. Wzrostowa linii trendu przebiega w okolicach poziomu 4,14. Scenariusz na maj to wspinanie się w stronę 4,25, a następnie w kierunku 4,30 – zauważył.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here