Naga MarketsCo jest teraz grane na euro???

 04.11.2013

Te artykuły również Cię zainteresują
 Ubiegłotygodniowy rajd dolara zaskoczył pewnie  niejednego tradera z opuszczonymi stoplosami ;).  Okazuje się, że za tym gwałtownym odwrotem od  wspólnej waluty stoi nie tylko mniej gołębi FOMC  niż się spodziewano (link do artykułu), ale także  nagła zmiana w oczekiwaniach odnośnie dalszej  polityki ECB. Można powiedzieć, że zapłonem był  tutaj odczyt inflacji HICP na rekordowo niskim  poziomie.

I nagle większość banków, które jeszcze  niedawno kupowały euro lub biczowały się za  rekomendacje sprzedażowe, teraz twierdzi, że trzeba sprzedawać.

Barclays pisze wręcz, że short na EUR/USD będzie tradem tygodnia.

CITI jeszcze w piątek pisało, żeby sprzedawać euro i kupować funty i dolary.

Podobnie wczoraj Credit Agricole rekomendowało sell EUR/USD.

Wszystkie te prognozy uzasadniane są pilną koniecznością luzowania polityki monetarnej przez ECB oraz nadchodzącym zwijaniem w Fed, a także podwyższoną inflacją i dobrymi PMI z UK, co wywierać ma presję na dalsze decyzje BOE. W tym analitycy upatrują rozbiegających się czynników fundamentalnych, które mają naciskać na euro i działać wzmacniająco na dolara oraz funta.

Wykresy EUR/USD oraz EUR/GBP, interwał dzienny – opracowanie własne. Kliknij by powiększyć.

Reuters popełnił dziś dwa artykuły na temat niskiej inflacji i konieczności podjęcia działań przez ECB. W jednym z nich pojawia się wprost wezwanie do luzowania.

Z kolei CNBC cytuje członka FOMC, pana James’a Bullard’a, który wypowiada się optymistycznie o postępie, jaki dokonał się na rynku pracy.

Wszystko to sprawia wrażenie, jakby sell na EUR/USD miał być pewnym cynkiem i jednocześnie tradem życia. Zastawiajcie domy, żony, matki i kładźcie wszystko na czerwone, bo już 10 razy padło czarne. Tylko co z tym starym, oklepanym powiedzeniem, które mówi: “Kupuj, kiedy wszyscy sprzedają i sprzedawaj, kiedy wszyscy kupują”?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here