whitebit

Co jest grane na GPW - Orlen wciąż traci! Załamanie na Budimexie. FON bije rekordy. Mocy Esotiq, kurs Allegro już 10% w góręW dzisiejszym wpisie “Co jest grane na GPW”: co dalej z kursem Orlen? Prognozy na najbliższe dnia dla akcji JSW. Analizujemy wykres XTB i Allegro. Jak zachowają się notowania Shoper? Co dzieje się na notowaniach WIG20? Omawiamy przebieg sesji na WIG. Prognozy i analizy najciekawszych spółek dzisiejszej sesji na GPW.

WIG20 notowania pod oporem

Środowa sesja na warszawskim parkiecie ma mieszany przebieg. Dzień rozpoczął się z przytupem, jednak już kolejne godziny handlu sprowadziły indeks WIG20 w rejon poziomu otwarcia sesji. Generalnie mamy niższą zmienność ale utrzymanie wzrostowego kierunku i brak wyraźnej reakcji podaży. Podobnie dzieje się na rynkach bazowych.Patrząc na wykres dzienny WIG20 widać, że kurs zatrzymał się na poziomie poprzedniego maksimum hossy. Z uwagi na wyraźny trend wzrostowy i dobrą sytuację na rynkach bazowych, a także ostatnio mocne odbicie na akcjach chińskich, wydaje się, że większe szanse należy przypisywać scenariuszowi z kolejną próba wybicia na nowe maksima, po zakończeniu obecnej, płytkiej korekty.

Słaba korekta na bankach

Zobaczmy jakie spółki z GPW wyróżniają się podczas środowego handlu. Mamy dzień z zadyszką na akcjach spółek z sektora bankowego. Korekta trwa tutaj od 3 dni, jednak jej skala i dynamika sugeruje szybki powrót do zwyżek. Najsłabszy w sektorze jest dzisiaj kurs ING Banku Śląskiego.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Spoglądając na wykres ING Banku, widzimy że spadki nie mają na razie większego znaczenia w szerszym układzie. Ten pozostaje wyjątkowo wzrostowy, a obroty rosły w czasie wyznaczania historycznego maksimum oraz spadają w trakcie korekty. Patrząc na historię, poprzednie dwa podobne układy konsolidacyjne, kończyły się wybiciem w górę po około 8-10 sesjach.

Polecamy: Zaczyna się trwałe odbicie na CD Projekt? Alior Bank najdroższy od 6 lat!

LPP pokazuje moc

Mocne są dzisiaj notowania LPP, które pokazują relatywną siłę na tle słabnącego otoczenia. Kurs LPP zyskuje nawet niemal 4%.

Na wykresie mamy odbicie od kluczowej strefy wsparcia opartej o wcześniejsze maksima. W sumie odbicie sięga już niemal 13%. Niewiele zatem brakuje aby zaatakować maksima hossy.

PKP Cargo z problemami po słabym odbiciu

Kolejny problem ze związkami zawodowymi pojawia się w spółce PKP Cargo. Spółka od maja 2023 roku pozostaje w układzie spadkowym. W tym czasie kurs spadł maksymalnie o 32%.

Patrząc na wykres widzimy, że ostatnie odbicie jest dosyć słabe pod względem dynamiki i obrotów. Problem ze wzrostem pojawia się już w rejonie poprzednich, lokalnych wierzchołków. Bez wybicia oporu 14,80 zł nie ma mowy o trwalszym odbiciu.

Warto zobaczyć: Czas rozstrzygnięć dla JSW! Czy uda się wybić górą z kanału spadkowego?

BoomBit przed szansą na wybicie

Z kolei wyraźne odbicie po publikacji wyników za styczeń notuje producent gier BoomBit. Przychody ze sprzedaży wyniosły 22,74 mln zł (+10,4% m/m), w tym 20,72 mln zł (+1,4% m/m) z gier mobilnych, zaś 2,02 mln zł z technologii blockchain (+1 107,1%). Łączna liczba pobrań gier grupy wyniosła 17,9 mln.

Notowania rosną od połowy stycznia już o 18%. Dynamika wzrostu stoi na dobrym poziomie, a ostatnie dni to handel na podwyższonych obrotach. Rosną zatem szanse na wybicie oporu przy 12,20 zł.


dukascopy eu logoPartnerem portalu Comparic.pl jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków. 

Wybierz wyjątkową biżuterię dla siebie >>

XTB z ryzykiem kolejnych 7% spadku

Na koniec szybkie spojrzenie na akcja XTB, które znalazły się w zupełnie nowym położeniu, po tym jak główny akcjonariusz zgłosił chęć sprzedaży 10% akcji.

Po pierwszej fali paniki, kurs oscyluje od dwóch dni w rejonie wsparcia poprzednich maksimów czyli w okolicach 42-43 zł. Styl dzisiejszej próby odbicia zostawia wiele do życzenia i wydaje się, ze dość wysoko należy oceniać ryzyko przełamania strefy wsparcia w dół. Jeżeli tak się stanie, spółce będzie grozić dopełnienie luki z ostatniej sesji stycznia w okolicy 40 zł.

Autor poleca również:

“Co jest grane na GPW” – to cykl podsumowujący wszystko to co działo się podczas dzisiejszej sesji. Analizujemy główne indeksy, szeroki WIG oraz WIG20 indeks największych spółek z GPW. Przyglądamy się nastrojom jakie panują na zagranicznych rynkach akcyjnych oraz jak przekłada się to na sentyment na krajowych indeksach. Sprawdzamy aktywne spółki oraz szukamy potencjalnych transakcji.Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz rynkiem walut. Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.