Co jest grane na GPW - WIG20 nad 2200 pkt. Czy JSW wybije opór 52 zł? Allegro z nieudaną próbą odbicia. Mirbud najwyżej od 3 m-cy, Mercator z 95% spadkiem W dzisiejszym wpisie “Co jest grane na GPW”: co dalej z kursem JSW? Prognozy na najbliższe dnia dla akcji Allegro. Analizujemy wykres Mirbud. Jak zachowają się notowania Mercator? Co dzieje się na notowaniach WIG20? Omawiamy przebieg sesji na WIG. Prognozy i analizy najciekawszych spółek dzisiejszej sesji na GPW.

WIG20 notowania powyżej 2200 punktów

Mimo pewnego spowolnienia, początek piątkowej sesji nie przyniósł pogorszenia nastrojów na rynkach akcji. W czwartek obserwowaliśmy umiarkowane wzrosty na Wall Street. Indeks S&P500 kolejna sesję utrzymuje się powyżej 4500 punktów, choć ryzykiem jest właśnie słabnąca dynamika wzrostu.Niezłą sesję odnotowały rynki azjatyckie, co było kontynuowane od rana w Europie. Na wykresie WIG20 korekta jest słaba, a kurs utrzymuje się ponad poprzednim szczytem. Obraz techniczny wciąż jest zatem pozytywny.

Dalsza część artykułu pod filmem
Podobnie jest z szerokim WIG-iem. Tutaj pewnym ryzykiem jest też wyraźny opór, gdyż obecne maksima trendu to niemal dokładnie poziom maksimów sprzed 2 lat. Wtedy formacja podwójnego szczytu, zakończyła hossę 2020-2021 roku.

Mirbud najwyżej od 3 miesięcy

Zobaczmy co ciekawego dzieje się podczas piątkowej sesji na warszawskim parkiecie na poszczególnych spółkach. Dzisiaj sesja odbywa się w spokojnym tempie i niewiele spółek notuje spektakularne wyniki. Na najwyższy poziom od lipca wspina się dzisiaj Mirbud.

Spółka poinformowała o wygraniu kolejnego przetargu. Wczoraj jednak pokazała nieznacznie niższe od oczekiwań wyniki kwartalne. Notowania wychodzą ponad ostatnie wierzchołki i obecnie celem jest pokonanie szczytu z końca lipca przy 8,23 zł. Jeżeli to się uda, droga na tegoroczne maksima stanie się otwarta.


dukascopy eu logoPartnerem portalu Comparic.pl jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków. 

Wybierz wyjątkową biżuterię dla siebie >>

Kino Polska w kanale spadkowym

Nadal dobre wyniki notuje Kino Polska. Spółka wypracowała w III kwartale 8,73 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 6,69 mln zł zysku rok wcześniej. W I-III kw. 2023 r. spółka miała 32,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 28,13 mln zł zysku rok wcześniej.

Na wykresie obserwujemy jednak kanał spadkowy i kolejne odbicie w dół od górnej krawędzi. W tym roku akcje spółki podrożały już o ponad 40%. W takim układzie, wybicie górą z kanału dałoby zielone światło do dalszych wzrostów.

Mercator z 95% spadkiem w 3 lata

Wyniki za III kwartał pokazał dzisiaj także lider pandemicznej hossy czyli Mercator Medical. Koniunktura w branży zdecydowania przygasła, co wpływa na wyniki. Mercator miał 20,1 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 18,2 mln zł zysku przed rokiem.

W 3 lata po pandemii, kurs spada o niemal 95%. Obecnie kurs oscyluje na dołkach z ostatnich 12 miesięcy, co budzi ryzyko zejścia na nowe minima. Na razie nie widać też oznak zbliżającego się, trwalszego odbicia.

Allegro z próbą odbicia

Próba odbicia po fatalnej wczorajszej sesji pojawia się na akcjach Allegro. Wczoraj spółka pokazała wyniki lepsze od prognoz, co skończyło się około 9% przeceną. Dzisiaj, końcówka sesji przyniosła powrót do spadków, co sugeruje ich kontynuację w przyszłym tygodniu.

Zdaniem części analityków, nie jest to tylko realizacja zysków związana z grą pod mocniejszy raport. Część ekonomistów wskazuje, że negatywnie zaskoczył przewidywany brak przyspieszenia dynamiki GMV w IV kwartale 2023 roku w Polsce wobec III kw. br oraz wysoka strata oczekiwana dla działalności międzynarodowej.

Polecamy: Po sesji – trzymamy longi na EUR/USD, koniec transakcji na AUD/JPY. Kurs EUR/PLN najniżej od 3 lat. Co dalej z kursem dolara?

Co dalej z kursem JSW?

Niewiele ciekawego dzieje się w ostatnich dniach na akcjach JSW. Biorąc pod uwagę przebieg obecnego trendu wzrostowego, należy pozytywnie oceniać malejącą zmienność. Kluczowy jest brak silniejszej reakcji podaży co daje nadzieje na podtrzymanie tego trendu.

Kluczowy opór to okolice 52 zł czyli luka z początku marca. Czy są szanse na wybicie? Wydaje się, że tak. Klimat wokół spółki poprawił się, sprzyjają też wyższe ceny węgla koksującego oraz dobre nastroje na rynkach akcji. W obecnym trendzie największe korekty miały około 11%. Można zatem przyjąć, że trend obowiązuje dopóki cena nie spadnie o więcej niż ta wartość.

Autor poleca również:

“Co jest grane na GPW” – to cykl podsumowujący wszystko to co działo się podczas dzisiejszej sesji. Analizujemy główne indeksy, szeroki WIG oraz WIG20 indeks największych spółek z GPW. Przyglądamy się nastrojom jakie panują na zagranicznych rynkach akcyjnych oraz jak przekłada się to na sentyment na krajowych indeksach. Sprawdzamy aktywne spółki oraz szukamy potencjalnych transakcji.Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.