Naga Markets

Co jest grane na GPW: realizacja zysków na Allegro i kontynuacja spadków CI Games. Krach na Wieltonie i kolejny niższy szczyt na Orlenie. CD Projekt i JSW nadal zaskakują. XTB i Creepy Jar z pozytywnymi sygnałami “Co jest grane na GPW” – to cykl podsumowujący wszystko to co działo się podczas dzisiejszej sesji. Przyglądamy się nastrojom jakie panują na zagranicznych rynkach akcyjnych oraz jak przekłada się to na sentyment na krajowych indeksach. Sprawdzamy aktywne spółki oraz szukamy potencjalnych transakcji.

Niemcy z ujemnym PKB, DAX w korekcie

Czwartkowa sesja nie przyniosła poprawy nastrojów na rynkach akcyjnych, a jedynie spowolnienie dynamiki spadków z ostatnich dwóch sesji. Z Niemiec poznaliśmy złe dane. PKB tego kraju spadło w pierwszym kwartale o 0,2% r/r podczas, gdy oczekiwano utrzymanie minimalnie dodatniej dynamiki.Na niemieckim DAX trwa korekta w trendzie wzrostowym. Czy kurs spadnie aż do dolnej krawędzi kanału? Wydaje się, że duże znaczenie ma wsparcie oparte o poprzedni szczyt. Upadek okolic 15650 punktów może oznaczać dalszą przecenę.

Jutro ważna sesja na WIG20

To z kolei zła wiadomość dla naszej GPW. Wczoraj pisaliśmy o historycznie ważnym poziomie 66 000 punktów na WIGu. Dzisiaj warto spojrzeć na WIG20, gdzie zwyżka wyhamowała przy psychologicznym poziomie 2000 punktów.

Na wykresie widać, że dalsze osuwanie się głównego indeksu, poniżej dzisiejszych minimów, będzie równoznaczne z przełamaniem wsparcia wynikającego z wcześniejszych ekstremów, a tym samy otworzy drogę do pogłębienia korekty.

Kolejny niższy szczyt na Orlenie

Dzisiaj bardzo słabo w gronie dużych firm zachowywały się notowania PKN Orlen. Niemal 3% spadek przy najwyższych obrotach od początku maja, nie wygląda dobrze.

AVA Trade

Spółka poinformowała, że spodziewa się ok. 14 mld zł odpisu na Fundusz Wypłaty Różnicy Ceny w 2023 roku. Nie wydaje się jednak aby ta informacja była aż tak istotna.

Patrząc na wykres widać, że od dłuższego czasu brakuje tutaj paliwa do wzrostów. Na RSI spadami poniżej 50% co zazwyczaj sugerowało spadki. Jutro obrona 61 zł. Jeżeli się nie powiedzie, zapewne dojdzie do pogłębienia spadków.

Allegro w dużym kanale wzrostowym

Bardzo słabą sesję mieliśmy na Allegro. Ci ciekawe, spółka pokazała mocne wyniki za I kwartał, które przebiły oczekiwania analityków.

Jak więc tłumaczyć spadki? Jest to typowa realizacja zysków. Pod mocny raport trwała gra co najmniej od początku kwietnia.

Kurs powinien spadać przynajmniej do 32 zł. Duża dynamika przeceny jest bowiem dość trudna do szybkiego wygaszenia, tym bardziej w trudnym otoczeniu szerokiego rynku. Jeżeli poziom poprzednich szczytów się nie wybroni, kolejną szansą na odbicie będzie dolna krawędź kanału wzrostowego.

Krach na Wieltonie

Potężne spadki notował dzisiaj Wielton. Producent przyczep pokazał wyniki kwartalne, które wskazywały na znaczącą poprawę rok do roku. Niestety oczekiwania były sporo wyższe, co wynikało także z wypowiedzi Zarządu.

Efektem jest 17% spadek przy obrotach najwyższych od 19 listopada 2021 roku. Wtedy mieliśmy kontynuację spadków po takiej sesji jak dzisiaj. Obecnie może być podobnie, tym bardziej, że traci szeroki rynek.

Czekamy na odbicie na CI Games

Nadal realizowane są zyski na akcjach CI Games. Po chwilowej reakcji popytu, dzisiaj kurs ruszył na południe, przełamując poprzednie minima. Kolejne wsparcie przy 4,35 zł.

Spółka poinformowała, że widzi duże zainteresowanie preorderami gry “Lords of The Fallen”. Gra zajmuje obecnie 15 miejsce na światowej liście najbardziej oczekiwanych premier na Steam i 9 miejsce w sklepie Epic Store.

Sprzeczne sygnały na CD Projekt

Kurs CD Projektu zaskakuje w ostatnim czasie. Kiedy wydawało się, że runie na południe, akcje nagle odbiły. Kiedy wydawało się, że uda się przełamać linię bessy, kurs znowu zawrócił.

Technicznie patrząc, należy zachować dystans. Sygnały mogą pojawić się dopiero po wybiciu dołem z niewielkiego kanału wzrostowego lub gdy kurs będzie podchodził pod kluczowy opór 123 zł.

JSW z silnym spadkiem, ale wsparcie zachowane

Podobna sytuacja ma miejsce w ostatnich sesjach na JSW. Jeszcze w ostatnich dwóch dniach wydawał się, że kurs wbrew szerokiemu rynkowi, odbije się od wsparcia przy 40 zł, co było dość spektakularne jak na słabość szerokiego rynku.

Dzisiaj podaż docisnęła. Kurs JSW spadał o ponad 5% przy wysokich obrotach. Mimo tego, wsparcie 40 zł nadal się utrzymuje i kto wie czy spółka znowu nie zaskoczy.

Dopóki 40 zł nie upadnie, szansa na odbicie jest. Szerszy obraz wciąż pozostaje jednak spadkowy i nadal większe jest prawdopodobieństwo dalszych spadków, tym bardziej, że spada cały szeroki rynek.

XTB z szansami na domknięcie luki

Trudno znaleźć spółki, które zdecydowanie zyskiwałyby podczas dzisiejszej sesji. Na plus można wymienić brokera XTB, który niedawno zrezygnował ze skupu akcji na rzecz wypłaty dywidendy.

Na wykresie obserwujemy systematyczne odrabianie strat. Wybicie i pozytywny re-test okolic 40 zł, sugeruje możliwa kontynuację odbicia. Popyt na akcje jest na tyle silny, że spółka jest w stanie przeciwstawiać się słabemu sentymentowi na szerokim rynku.

Zobacz także: Po sesji: EUR/USD kontynuuje spadki, złotówka odrabia straty, kurs XAU/USD blisko półrocznej linii trendu. Kolejne zagrania i potencjalne sygnały

Jutro kurs może wybić maksimum tego tygodnia. To sprawi, że otwarta zostanie droga do domknięcie dużej luki spadkowej.

Creepy Jar odbija po wynikach

Drugą spółką, która zasługuje na wymienienie jest producent gier Creepy Jar. Tradycyjnie już firma pokazała mocne wyniki. Creepy Jar odnotował 9,3 mln zł zysku netto w I kw. 2023 r. wobec 6,46 mln zł zysku rok wcześniej.

Na wykresie widzimy, że od połowy ubiegłego roku kurs porusza się w kanale wzrostowym. Ostatnia korekta doprowadziła cenę na jego dolną krawędź. Dzisiaj pojawiła się próba wybicia z konsolidacji ostatnich sesji.

Warunki są trudne do odbicia, jednak jeżeli cena przyspieszy i zobaczymy wzrost obrotów, to uwiarygodni się sygnał powrotu ponad 50% na RSI. Od strony czysto technicznej, gdyby nie słabe otoczenie, powiedziałbym że mamy sygnał do zakończenia korekty.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułZEN.COM, fintech o globalnym zasięgu został strategicznym partnerem największego banku w Ukrainie
Następny artykułCo gra ulica: Gaming Factory z największym projektem w historii. VEE i MedApp mogą zyskać na sztucznej inteligencji. Telgam z małymi podobieństwami do Dino
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.