Naga Markets

Co jest grane na GPW: kurs JSW z 3 dniem odbicia, 11 Bit Studios z ATH, CI Games z próbą zakończenia korekty. KGHM testuje linię bessy W dzisiejszym wpisie: kurs 11 Bit Studios z ATH, notowania JSW rosną 3 sesję z rzędu, pozytywna prognoza dla kursu CI Games. W kluczowym położeniu akcje LPP i kurs mBanku. “Co jest grane na GPW” – to cykl podsumowujący wszystko to co działo się podczas dzisiejszej sesji. Przyglądamy się nastrojom jakie panują na zagranicznych rynkach akcyjnych oraz jak przekłada się to na sentyment na krajowych indeksach. Sprawdzamy aktywne spółki oraz szukamy potencjalnych transakcji.

Kurs WIG pod kluczowym oporem

Pierwsza sesja nowego tygodnia rozpoczęła się optymistycznie na GPW. Zarówno WIG jak i WIG20 notowały nawet 1,5% wzrosty. Od rana warszawski parkiet pozytywnie wyróżniał się na tle europejskich parkietów. Problemem są jednak dość niskie obroty.Brak wsparcia zagranicy zaczął być widoczny w godzinach popołudniowych. Zyski z poranka zaczynały topnieć. Kurs WIG20 ma coraz większe problemy w rejonie absolutnie kluczowego, historycznego oporu przy 66 tys. pkt.

Jeżeli rynki akcji zaczną spadać, na wykresie WIG pojawi się negatywny sygnał w postaci spadkowej dywergencji. Warto także mieć na uwadze, że mimo wzrostów, od pewnego czasu MACD pozostaje w ustawieniu spadkowym.

XTPL najwyżej od 4 lat

Zaglądamy w kursy spółek. Jedną z najsilniejszych spółek jest XTPL. Firma udowadnia, że można przejść skuteczną drogę od pomysłu, innowacji do komercyjnego sukcesu. Dzisiaj mamy dwucyfrowe wzrosty wsparte wysokimi obrotami.

Notowania XTPL wychodzą na nowe maksima trendu wzrostowego. Dzieje się to bez nowych informacji, chyba że wypłyną one w najbliższych dniach. Przed popytem górna krawędź kanału wzrostowego w rejonie 155 zł.

Serinus z mocnym odbiciem

Mocny wzrostem może pochwalić się także Serinus. Spółka poinformowała o udanej rekonstrukcji odwiertu Sabria N-2 w Tunezji. To pole naftowe może ukrywać 445 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej.

Spółka notuje dzisiaj najmocniejszą sesję od wielu miesięcy. Czy to oznacza przerwanie spadkowej tendencji? Niekoniecznie, spółka ma mocno spekulacyjny charakter. Warto spojrzeć w historię. Podobnych mocnych sesji wspartych dużym wolumenem był kilka i zazwyczaj zwyżka kończyła się równie szybko jak się zaczęła.

Nowe maksima na Elektrotim

6% zwyżkę notuje kurs Elektrotimu. Spółka poinformowała o zdobyciu kontraktu od PGE Dystrybucja na wykonanie robót budowlanych w zakresie budowy stacji 110 kV “Krasnosielc”. Wartość umowy wynosi 21,7 mln zł netto.

Warto przypomnieć, że spółka spodziewa się znacznie lepszych wyników w tym roku w porównaniu z ubiegłym. Ostatnio tak wysoko kurs spółki był około 6 lat temu.

11 Bit Studio z nowym ATH

Historyczne maksima przy wysokich obrotach poprawia dzisiaj producent gier 11 Bit Studios. Spółka pod koniec maja pokazała wyniki finansowe za I kwartał. 3 mln zł zysku EBITDA i 2,5 mln zł zysku netto.

Na wykresie mamy przełamanie strefy oporu przy 680 zł. Kluczowe może okazać się utrzymanie kursu do zamknięcia sesji. Mocne obroty sugerują, że szanse na ruch powyżej 700 zł są całkiem spore.

Zobacz także: Po sesji: kurs dolara rośnie po mocnych danych z rynku pracy. Niepewna prognoza kursu złota, mocne spadki na EUR/PLN. 70% trafnych sygnałów w maju

Mocny Cyfrowy Polsat

Wśród większych firm pozytywni wyróżniają się akcje Cyfrowego Polsatu. Wydaje się, że powodem odbicia jest rating na poziomie BB od Agencji Fitch, która podała, że spółka ma silną pozycję rynkową.

Na wykresie kurs wraca z niemal 10 letnich minimów. Jeszcze kilka dni temu, pękało wsparcie przy 15,70 zł. Teraz widać, że strefa została wybroniona. Jutro popyt powinien testować okolice 17 zł czyli poprzedniego dołka.

Warto zwrócić uwagę, że klasyczne sygnały z RSI w przypadku tej spółki bardzo dobrze się ostatnio sprawdzały (czerwone strzałki).

Selvita pracuje nad lekiem na Parkinsona

Dobrą sesję notuje Selvita. W mediach pojawiły się doniesienia o tym, że wraz z Uniwersytetem w Oksfordzie, spółka opracowuje nowe terapie leczenia choroby Parkinsona.

Notowania reagują pozytywnie na te informacje. Po kilku dniach spadków, na wyprzedanym rynku odbicie silnie się rozwija. Duży wolumen daje szanse na powrót pod strefę oporu nieco poniżej 78 zł.

Nieco pozytywnie na akcjach JSW

Wśród większych spółek, dość pozytywnie robi się na akcjach JSW. Spółka nie przekazała nowych informacji, a kurs nieznacznie wzrasta, zmierzając pod 3 wzrostową sesję z rzędu.

Niebawem popyt będzie atakował poprzedni, lokalny wierzchołek. Udany atak powinien otworzyć drogę do górnej krawędzi kanału spadkowego przy niemal 45 zł. Trwa także walka o pierwszy, w obecnym trendzie spadkowym, sygnał w postaci powrotu RSI ponad 50%.

Bank Millenium reaguje spadkiem na kwestie frankowe

Momentami gorąco jest dzisiaj na akcjach banków. Powodem są doniesienia, że UKNF kończy prace na ustawowym rozwiązaniu problemów z kredytami frankowymi. Większość spółek bankowych zareagowała wzrostem notowań, choć w kolejnych godzinach entuzjazm słabnął.

Jednym z nielicznych wyjątków jest Bank Millenium, posiadający spory portfel frankowy. Kurs spółki spada od poranka i to przy sporych obrotach. Wydaje się, że górna krawędź lokalnego kanału zatrzyma zwyżkę z ostatnich dni.

Polecamy: Co będzie grane: kurs dolara znowu mocny, negatywna prognoza dla EUR/USD. Jaka będzie reakcja kursu ropy po spotkaniu OPEC? AUD/USD w strefie oporu, mocny kurs funta. Sygnały umocnienia kursu CAD

KGHM przy linii trendu

Po kilku dniach odbicia, przy linii trendu spadkowego znalazły się notowania KGHM. Kurs spółki naśladuje odbicie na rynku miedzi. Tu jednak pojawiają się pierwsze możliwe kłopoty w rejonie poprzednich ekstremów.

Jeżeli szerszy układ na miedzi pozostanie spadkowy, także kurs KGHM może mieć kłopoty. Spółka podchodzi pod poprzednie dołki i w najbliższych dniach może pojawić się ruch kierunkowy.

Kurs CI Games pod lokalnym oporem

Stabilizuje się sytuacja na mocno rozgrzanych akcjach producenta gier CI Games. Zwyczajowo na GPW, spółki przed premierą ważnych gier, zaliczają nowe maksima. Tak już stało się w przypadku CI Games.

Do premiery mamy jeszcze trochę czasu i wydaje się, że notowania powinny jeszcze rosnąć. Dynamika przeceny zmalała, niskie są także obroty. Kurs podchodzi jednak pod lokalny opór 5,60 zł, którego wybicie powinno zakończyć korektę.

Warto zwrócić uwagę, że kupujących znajdują się za każdym razem, kiedy notowania CI Games spadały poniżej poziomu 5 zł.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.