whitebit

Co jest grane na GPW - Orlen wciąż traci! Załamanie na Budimexie. FON bije rekordy. Mocy Esotiq, kurs Allegro już 10% w góręW dzisiejszym wpisie “Co jest grane na GPW”: co dalej z kursem Orlen? Prognozy na najbliższe dnia dla akcji JSW. Analizujemy wykres XTB i Allegro. Jak zachowają się notowania Shoper? Co dzieje się na notowaniach WIG20? Omawiamy przebieg sesji na WIG. Prognozy i analizy najciekawszych spółek dzisiejszej sesji na GPW.

WIG20 notowania z lekkim odbiciem 

Wtorkowa sesja wypada dość umiarkowanie zarówno na szerokim WIG jak i WIG20. Mamy uspokojenie nastrojów, które wczoraj zaczynały być nerwowe, gdyż pojawiały się oznaki chęci realizacji zysków z ostatnich wzrostów.Dla rynków akcyjnych od dłuższego czasu problemem nie jest ani silniejszy kurs dolara ani też przesuniecie na później terminu pierwszej obniżki stóp procentowych w amerykańskim FED. Dobre nastroje nadal panują na giełdach.

Wsparciem dla rynków wschodzących czyli także GPW, jest mocne odbicie chińskich akcji po wielkiej przecenie. Powodem jest tam ingerencja rządzących, wspierająca wzrosty. Dzisiaj WIG20 próbuje odrabiać wczorajsze cofnięcie i nie wykluczone, że bardzo szybko zostanie ponowiony atak na maksima hossy w rejonie 2380 punktów.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Załamanie trendu na XTB

Zobaczmy co ciekawego dzieje się na szerokim rynku GPW. Od rana najgłośniejszym tematem jest sprzedaż akcji brokera XTB przez głównego akcjonariusza czyli XX ZW Investment Group. Sprzedaż ma dotyczyć 10% akcji XTB po cenie 41 zł za akcję. W bardzo brutalny sposób zostaje zahamowany ponad 60% rajd wzrostowy, który trwał od jesieni 2023 roku.

Na razie przecena hamuje w rejonie wcześniejszych maksimów. Czy nagła korekta to okazja zakupowa? Wydaje się, że mimo wszystko tak, biorąc pod uwagę doskonałe wyniki spółki i jeszcze lepsze plany na przyszłość jak choćby wprowadzenia do oferty kont IKE i IKZE.

Allegro na linii korekty

Pisząc o akcjach XTB, warto przypomnieć sobie, że podobny schemat mieliśmy jakiś czas temu na akcjach Allegro. Po silnych wzrostach pojawiały się informacje o chęci sprzedaży akcji przez czołowych akcjonariuszy.

Sprzedaż akcji przez głównych akcjonariuszy często wywołuje negatywny efekt, braku wiary w dalszy wzrost kursu spółki. Być może z XTB będzie inaczej, ale na Allegro od tamtych informacji spółka nadal podlega tendencji spadkowej, a jej kurs oscyluje na linii korekty.

Polecamy: Miliony dolarów popłyną na konta tej spółki! Kurs odbija o 12% przy wysokich obrotach

Shoper z rekordowymi wynikami

Mocnymi wynikami za IV kwartał pochwalił się dzisiaj Shoper. Firma odnotowała 10,2 mln zł skorygowanego zysku netto co stanowi wzrost o 31% r/r. W całym 2023 r. Shoper odnotował 31 mln zł skorygowanego zysku netto, a więc mamy wzrost o 43% r/r.

Warto dodać, że są to rekordowe wyniki w historii spółki. Notowania nadal pozostają pod presją podaży, jednak od listopada mamy układ boczny. Niedawno udało się uratować wsparcie przy 29 zł. Odbicie napędzane lepszymi wynikami ma zatem szanse dotrzeć do najbliższego oporu w rejonie 34 zł.

Warto zobaczyć: Ponad ćwierć miliarda euro odszkodowania dla spółki z GPW? Inwestorzy coraz bardziej w to wierzą!

Co dalej z notowaniami JSW?

Od kilku dni w miejscu stoją notowania JSW. Spółka ma za sobą około 17% odbicie po tym jak pojawiła się zaskakująca rekomendacja z wyceną na poziomie 90 zł za akcję. Czy mamy zatem do czynienia z drugą podobną korektą z rzędu?

Wydaje się, że tutaj nadal są szanse na dalszy wzrost. W odróżnieniu od poprzedniej korekty wzrostowej, obecna zwyżka wsparta jest argumentem wysokiej wyceny, a także dużo lepszej sytuacji na szerokim rynku. Jak dotąd reakcja podaży pod górną krawędzią kanału jest znikoma, co może sugerować wybicie i atak na opór przy 45,50 zł.


dukascopy eu logoPartnerem portalu Comparic.pl jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków. 

Wybierz wyjątkową biżuterię dla siebie >>

Orlen z apetytem na więcej?

Na półrocznej linii bessy zatrzymała się zwyżka na akcjach Orlenu. W sumie od połowy stycznia akcje spółki zyskała ponad 14% z bardzo dobrą dynamiką wzrostu i przy lekko podwyższonych obrotach. Dobry styl podejścia pod linie trendu daje większe szanse na jej wybicie.

Reakcja podaży jest jak dotąd skromna, a kurs próbuje wzrastać. Wydaje się, że inwestorzy raczej nie przywiązują wagi do zmian kadrowych przeprowadzanych w spółce w obecnym czasie. Co dalej po przełamaniu linii bessy? Mamy mocne zagęszczenie wierzchołków między 67 a 69 zł. Popyt będzie musiał wykazać się spora determinacją, aby wyrwać kurs z szerszego trendu bocznego.

Autor poleca również:

“Co jest grane na GPW” – to cykl podsumowujący wszystko to co działo się podczas dzisiejszej sesji. Analizujemy główne indeksy, szeroki WIG oraz WIG20 indeks największych spółek z GPW. Przyglądamy się nastrojom jakie panują na zagranicznych rynkach akcyjnych oraz jak przekłada się to na sentyment na krajowych indeksach. Sprawdzamy aktywne spółki oraz szukamy potencjalnych transakcji.Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz rynkiem walut. Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.