Naga Markets

Co jest grane na GPW - JSW z relatywną siłą! Energetyka i Orlen w przedwyborczej panice, słabe także banki. Mocny CI Games, CD Projekt nadal bez przełomu W dzisiejszym wpisie: co dalej z kursem JSW? Prognozy dla kurs CD Projekt i akcji KGHM. Jak zachowają się notowania Orlenu i Allegro? Prognozy na najbliższe dni dla akcji JSW, Orlen, CD Projekt i KGHM. “Co jest grane na GPW” – to cykl podsumowujący wszystko to co działo się podczas dzisiejszej sesji. Przyglądamy się nastrojom jakie panują na zagranicznych rynkach akcyjnych oraz jak przekłada się to na sentyment na krajowych indeksach. Sprawdzamy aktywne spółki oraz szukamy potencjalnych transakcji.

Ryzykowny wykres WIG

Pierwsza sesja nowego tygodnia na warszawskim parkiecie przebiega pod dyktando sprzedających. Nie jest to zaskoczenie, biorąc pod uwagę słabą sesję na rynkach azjatyckich ale przede wszystkim atak podaży podczas piątkowej sesji na Wall Street.Wszystko wskazuje na to, że rynki akcyjne pozostaną pod podażową presją co najmniej do środy, kiedy o stopach procentowych zadecyduje amerykański FED.

Patrząc na wykres dzienny szerokiego WIG mamy bardzo ryzykowną technikę. Odbicie w słabym stylu dotarło do strefy oporu 67500 punktów czyli zaledwie poprzedniego dołka i już pojawia się reakcja podaży. To typowe zachowanie w trendach spadkowych i wydaje się, że przynajmniej do środy umiarkowane spadki na GPW są wysoce prawdopodobne.

Harper znowu mocny

Sprawdzamy co ciekawego dzieje się na spółkach z GPW. W czołówce najsilniejszych mamy szereg groszowych firm lub spółek o mocno spekulacyjnym charakterze. Z bardziej tradycyjnych nadal rosną akcje Harper.

Warto przypomnieć, że mocne wzrosty zapanowały tutaj po ostatnim raporcie wynikowym. Przez dwa tygodnie mieliśmy korektę bardzo silnego impulsu wzrostowego. Dzisiaj popyt znów dał o sobie znać, co może sugerować, że to jeszcze nie koniec silnych wzrostów na akcjach spółki.

CI Games w górę o 19% w 3 sesje

Znowu mocne są także akcje CI Games. Ponownie, wystarczyły wypowiedzi prezesa, który podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi, że premiera “Lords of The Fallen” może o 3-5 razy zwiększyć wycenę spółki.

Wydaje się, że spółka będzie faworyzowana aż do samego debiutu, tym bardziej, że powszechnie liczy się na bardzo duży sukces sprzedażowy. W zaledwie 3 dni spółka zyskała około 19%.

CD Projekt nadal pod linią korekty

Patrząc na wykres CD Projektu, wydaje się, że tutaj brakuje słownego wsparcia od zarządu, tak jak ma to miejsce na CI Games. Zbliża się kluczowa premiera, a kurs spółki stoi w miejscu.

Mimo wszystko, i tak wydaje się, że znajdą się chętni kupować akcje producenta gier, jeszcze przed debiutem kluczowego dodatku do Cyberpunka i linia korekty zostanie niebawem wybita.


dukascopy eu logoPartnerem portalu Comparic.pl jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków. 

Wybierz wyjątkową biżuterię dla siebie >>

Panika na akcjach Wasko

Jedną z najsłabszych dzisiaj spółek jest Wasko. Informatyczna spółka silnie traci po tym jak w piątek po zamknięciu notowań opublikowała wyniki za II kwartał.

W tym okresie Wasko odnotowało 12,02 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 4,33 mln zł zysku rok wcześniej. Strata operacyjna wyniosła 12,42 mln zł wobec 5,2 mln zł zysku rok wcześniej. Najbliższym wsparciem dla spadającego kursu jest kilkuletnia linia trendu przy 1,55 zł.

Energetyka w przedwyborczym strachu

Nadal słabo spisują się spółki z udziałem Skarbu Państwa, co zrozumiałe w okresie przedwyborczym, w sytuacji, gdy sondaże nie wskazują jasno na zwycięzcę. Ewentualna zmiana władzy wiąże się z możliwymi dużymi zmianami w polityce tych firm, czego obawiają się inwestorzy.

Dobrym przykładem wyborczego strachu jest energetyka, która wcześniej silnie zyskiwała. Problem zaczął się, wtedy gdy okazało się, że ustaw o NABE nie uda się przegłosować w obecnej kadencji. Projekt stanął więc pod znakiem zapytania, a kurs PGE dzisiaj silnie tracił, kończąc słabą korektę.

Polecamy: Po sesji – czas na wzrosty na złocie, srebrze i platynie! Co dalej z notowaniami EUR/USD? Prognozy kursu GBP/USD i USD/JPY

Kurs Orlenu wraca poniżej 60 zł

W podobny sposób na wybory reagują akcje Orlenu. Spółka wyraźnie traci od dłuższego czasu, a po chwilowym i bardzo mało dynamicznym odbiciu, niewiele już zostało.

Wystarczyła jednak sesja z aktywnością podaży, aby kurs wrócił poniżej 60 zł. Dzisiejsze spadki pochłaniają niemal połowę odbicia z ubiegłego tygodnia. Biorąc pod uwagę fakt, że podaż reaguje przy poprzednim dołku, należy poważnie brać pod uwagę ryzyko dalszych spadków.

Ryzykowny wykres Banku Millennium

Spadki notują dzisiaj także spółki z sektora bankowego. Najsłabszym walorem w tej branży jest Bank Millenium, którego przecena sięga 5%.

Wykres wygląda bardzo ciekawie. Kurs wrócił na linię trendu oraz absolutnie kluczową strefę wsparcia przy 5,40 zł. Teraz pojawia się ryzyko przełamania obu elementów jednocześnie, co dałoby silny sygnał do kontynuacji przeceny.

Kurs Allegro na kluczowym wsparciu

Mocniejszy ruch w dół notuje dzisiaj także Allegro. Biorąc pod uwagę słabość ostatniej korekty, dalszy spadek ceny był tylko kwestią czasu.

Dzisiaj dochodzi do wyrównania minimów całego ruchu spadkowego od końca maja. Niewiele brakuje aby doszło do wybicia wsparcia przy 31 zł co byłoby sygnałem potwierdzającym zmianę trendu na spadkowy.

JSW z szansami na dalsze wzrosty

W gronie dużych spółek pozytywnym wyjątkiem nadal pozostaje kurs JSW. Spółka zyskuje dzięki trwającemu wzrostowemu rajdowi kontraktów na węgiel koksujący.

Akcje JSW zaczęły sesję od spadków, jednak w kolejnych godzinach popyt wyprowadził kontratak. Technika wygląda na klasyczny re-test pokonanej ostatnio górnej krawędzi kanału spadkowego. Kurs JSW zachowuje więc wzrostową perspektywę w krótkim okresie czasu.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.