Naga Markets

Co jest grane na GPW: Bogdanka bez reakcji na dywidendę, próba odbicia na Orlenie i KGHM. Amerykański kontrakt XTPL. CD Projekt w kanale wzrostowym, BoomBit traci na słabnącej koniunkturze w grach mobilnych “Co jest grane na GPW” – to cykl podsumowujący wszystko to co działo się podczas dzisiejszej sesji. Przyglądamy się nastrojom jakie panują na zagranicznych rynkach akcyjnych oraz jak przekłada się to na sentyment na krajowych indeksach. Sprawdzamy aktywne spółki oraz szukamy potencjalnych transakcji.

Korekta na razie pod kontrolą

Ostatnia sesja tygodnia nie przynosi poprawy nastrojów na rynkach akcji. Od rana jednak spadki z ostatnich dni nieco wyhamowały, nie ma jednak mowy o zainicjowaniu silnego odbicia, kończącego korektę.Na niemieckim DAX widzimy, że mimo spadków, nic nadzwyczajnego się nie dzieje. Ich skala jest typowo korekcyjna i cena wciąż oscyluje ponad pierwszym możliwym wsparciem jakim są wcześniejsze szczyty.

Podobnie jest na naszym WIGu czy WIG20. Obaw indeksy zostały zatrzymane w kluczowych strefach oporu. WIG na 66 000 pkt, a WIG20 na 2000 pkt. Po kilkudniowej korekcie, na obu indeksach pojawia się nieśmiała próba odbicia na poziomie poprzedniego maksimum.

Tak jak wcześniej przestrzegaliśmy przed “wąskimi wzrostami” czyli sytuacji, gdy indeks ciągnie kilka spółek lub też wzrosty w Warszawie nie mają pokrycia w globalnej poprawie sentymentu na rynkach akcji, tak obecnie ostrzegamy, że samo odbicie na WIGach może być mało znaczące, jeżeli zagranica będzie nadal spadać.

Re-test 110 zł na KGHM

Co dzisiaj działo się ciekawego na spółkach z krajowego parkietu? Warto zwrócić uwagę na odbicie na rynku miedzi po naprawdę sporej przecenie. To szybko rzutuje na kurs KGHM.

AVA Trade

Na wykresie może dochodzić do tzw. re-testu. Sytuacja ta mam miejsce, kiedy kurs wraca do przełamanej wcześniej strefy, w tym przypadku poziomu okolic 110 zł. Na razie dynamika podejścia jest tak słaba, że trudno oczekiwać wybicia i raczej bazowy scenariusz jest negatywny.

Zakłada on powrót do spadków po krótkiej korekcie i problemy popytu w strefie 110 zł. Wszystko jednak będzie zależało od notowań na rynku miedzi. Jeżeli odbicie okaże się trwałe, to także KGHM na tym zyska.

Odbicie na Orlenie

Dużo mówi się dzisiaj na rynku o akcjach PKN Orlen. Spółka pokazał wyniki, które w ujęciu kwartał do kwartału są po prostu słabe.

Obserwując wykres widać, że trwa walka o obronę wsparcia przy 61 zł. Upadek tego poziomu może doprowadzić co mocniejszej przeceny. Reakcja popytowa wynika z zaproponowanej, całkiem przyzwoitej dywidendy.

Nieco pozytywniej na CD Projekt 

Cały czas warto też mieć na oku akcje lidera polskiego gamingu. Kurs od pewnego czasu porusza się w lokalnym kanale wzrostowym, momentami notując niezłą dynamikę wzrostów.

Wszystko wskazuje na to, że linia trendu upadnie, a kurs powędruje do kluczowej strefy oporu w rejonie 123-124 zł.

BoomBit z ponownym testem wsparcia

Wśród spółek gamingowych, ciekawie jest dzisiaj na akcjach BoomBit. Niestety jest to negatywny przykład, gdyż akcje silnie tracą.

Powodem jest raport z wynikami, w którym napisano, że spółka obserwuje pogorszenie koniunktury w segmencie gier mobilnych.

Spółka ma za sobą spore wzrosty, jednak od marca kurs spada. Na wykresie obserwujemy kolejną próbę wybronienia wsparcia w rejonie 13,50 zł.

XTPL liderem wzrostów

Najsilniej rosły dzisiaj akcje technologicznej spółki XTPL. Firma pokazała kontrakt na kolejne zamówienia. Tym razem nabywcą jest globalna firma z USA.

Jak widać od dłuższego czasu, XTPL bardzo skutecznie komercjalizuje swoje rozwiązania. Ma to przełożenie na wykres. Notowania spółki rosną od połowy ubiegłego roku. Poprawienie dzisiejszego maksimum sesji, otworzy drogę na tegoroczne szczyty.

Odreagowanie na LiveChat

Wysoko w gronie zyskujących spółek jest dzisiaj LiveChat. Spółka nie pokazała nowych informacji, a odbicie może być odreagowaniem po serii ostatnich spadkowych dni.

Na wykresie może pojawić się kolejna próba wybronienia strefy wsparcia w rejonie 132 zł. Z drugiej strony, upadek tego poziomu byłby czytelnym sygnałem do głębszej korekty.

Zobacz także: Po sesji: ryzyko przełamania linii bessy na USD/PLN. Kurs złota w kluczowym miejscu. EUR/USD przy 1,07 a GBP/USD łamie ważne wsparcie

Bogdanka ze słabą reakcją na dobre wieści

Słabo należy ocenić to co dzieje się na akcjach Bogdanki. Spółka podała dzisiaj propozycję wypłaty dywidendy w wysokości 2,58 zł. Licząc po obecnym kursie to nawet 6% stop dywidendy.

Jest to rekordowa pod tym względem dywidenda (na dzień dzisiejszy). w ujęciu procentowym. Co na to kurs? Niespecjalnie popyt pali się do zainicjowania odbicia.

Po za chwilową reakcją kupujących na samym starcie, sesji koleje godziny przynoszą cofnięcie. Generalnie jednak zmienność jest dzisiaj niska, aby wyciągać jakieś wnioski. Wciąż pod znakiem zapytania stoi wybicie oporu przy 43 zł.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułStably USD to pierwszy stablecoin oparty na sieci Bitcoina (BTC)
Następny artykułPrognoza przychodów Nvidii potwierdza szanse związane z AI
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.