Naga MarketsKurs dolara pokonał ważny opór. Co jeśli wybicie na USD/PLN okaże się fałszywe?Kurs dolara do polskiego złotego od początku czerwca uwięziony był w około 8-groszowym zakresie. Notowania na USD/PLN konsolidowały w następstwie silnego spadku. Podczas ostatniej sesji minionego tygodnia doszło jednak do wybicia w górę z tej konsolidacji, które wskazywało na głębsze odbicie. Dziś natomiast obserwujemy powrót do zakresu, który może zniweczyć starania byków. Co jeśli wybicie okaże się fałszywe?

  • Dolar do złotego pokonał w piątek opór konsolidacji
  • Dziś notowania wracają do zakresu
  • Jeśli wybicie okaże się fałszywe, ponownie odsłonięte zostanie wsparcie przy 3,89 zł

Kurs dolara wraca pod 3,97 zł

Od drugiej połowy maja na parze walutowej USD/PLN obserwowaliśmy silne spadki, w trakcie których notowania osunęły się o około 7 proc. Po tym ruchu kurs dolara do złotego utknął w konsolidacji między 3,89 a 3,97 zł.

Miniony tydzień zakończył się ponad górnym ograniczenie tego zakresu, co wskazuje na jego pokonanie. Jednak to, co obserwujemy podczas dzisiejszej sesji może okazać się fałszywym wybicie. Jak bowiem widać na wykresie dziennym poniżej, notowania nieznacznie przekroczyły piątkowe maksima, po czym kontrolę przejęli sprzedający.

Jeśli na koniec sesji notowania zamkną się z powrotem pod oporem konsolidacji (3,97 zł), piątkowe wybicie może okazać się fałszywe. Przy takim scenariuszu ponownie odsłonięte zostanie dolne ograniczenie zakresu przy 3,89 zł.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Wykres dzienny pary walutowej USD/PLN

Alternatywnie, utrzymanie kursu USD/PLN ponad górnym ograniczenie konsolidacji pozwoli bykom zmierzyć się z okrągłym poziomem 4 zł. Kluczowa strefa oporu znajduje się natomiast dopiero w okolicach 4,11 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here