Naga Markets

Co grać pod Mistrzostwa Świata? Bliżej Giełdy - Maciej KietlińskiSzacuje się, że około 1,2 miliona kibiców odwiedzi Katar podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Prawdopodobnie zapewni to również milionowe zyski dla flagowego przewoźnika, Qatar Airways oraz hoteli i restauracji w kraju. Jednak organizacja mundialu przez Katar od lat budzi kontrowersje.

Mistrzostwa Świata w centrum uwagi

Uważa się, że szacowany koszt budowy i przygotowań do organizacji Mistrzostw Świata w piłce nożnej wyniósł około 220 mld USD, co sprawia, że jest to najdroższe wydarzenie tego typu w historii. Źródłem większości wydatków jest budowa stadionów o międzynarodowej specyfikacji piłkarskiej.

Te mogą przynieść Katarowi długotrwałe korzyści, choć prawdopodobnie większą wartość ma wymiar promocyjny organizacji takiego wydarzenia przez niewielki kraj Półwyspu Arabskiego. Wśród sponsorów Mistrzostw znalazły się takie marki jak Adidas, Coca-Cola, Kia, McDonald’s czy Visa.

Eksperci wskazują, że ze względu na religijne ograniczenia panujące w Katarze, największym potencjalnym beneficjentem mundialu mogą być producenci napojów bezalkoholowych. Mistrzostwa to również kluczowe wydarzenia dla branży turystyki, a także producentów odzieży i sprzętu sportowego. Jakie spółki mogą zyskać na sportowych emocjach?

Zapraszamy na webinar Bliżej Giełdy, w którym przyglądamy się sponsorom i potencjalnym beneficjentom Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

W najnowszym webinarze:

  • Najdroższe Mistrzostwa w historii
  • Liczba oglądających Mistrzostwa rośnie
  • Sponsorzy i potencjalni beneficjenci Mistrzostw

DOŁĄCZ

Oglądaj online na: https://pl.xtb.com/blizej-gieldy-wideo

XTB

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 81% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułBitcoin jest wszędzie! Michael Saylor tweetuje o misji BTC i jej znaczeniu
Następny artykułWyniki GK GPW w III kwartale 2022 r. pod presją trudnego otoczenia rynkowego
XTB to działający od 2005 roku, nadzorowany m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego polski dom maklerski. Od 2016 roku broker notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ofercie XTB znaleźć można przeszło 5400 instrumentów, w tym CFD na waluty, indeksy, surowce, obligacje czy kryptowaluty. Dodatkowo, broker oferuje dostęp do prawdziwych akcji i funduszy ETF notowanych na 16 największych giełdach z całego świata m.in. GPW, LSE czy NYSE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here