Naga MarketsW trakcie dzisiejszej sesji funt szterling znalazł się pod wyraźną presją – wypada słabo w stosunku do innych majorsów po komentarzach Banku Anglii, który stara się osłabić walutę. Gubernator BoE. Mark Carney, stwierdził wczoraj, że środowisko niskich stóp procentowych utrzyma się „przez jakiś czas”, natomiast jego kolega Haldane dodał, że ryzyko niskich poziomów inflacyjnych staje się coraz bardziej widoczne.

GBP/JPY walczy na wsparciach

GBP/JPY Daily
GBP/JPY Daily

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Samodzielnie kontroluj “Co dzisiaj rusza walutami” i zdobądź przewagę rynkową![/pullquote]

Cena funta szterlinga do japońskiego jena wyraźnie pokonała wzrostową linię trendu rysowaną od początku października. Oscylator stochastyczny znajduje się jednak w strefie wyprzedania co może sugerować, że byki będą próbowały wypchnąć cenę w górę. Obecnie notowania utrzymują się na wysokości 50-dniowej SMA oraz wsparcia 184,5 konsolidując w tym obszarze trzeci dzień.

Nieudana budowa bazy w okolicach 185.00 może oznaczać, że poziomy na wysokości 188.80 były szczytem możliwości korekcyjnych popytu i obecnie czekają nas spadki – najpierw do 183.88, a następnie w kierunku dołków z 2 października.

Sprawdź również inne analizy GBPJPY:

Co dzisiaj rusza walutami?

AUD traci najsilniej, na drugim biegunie JPY
AUD traci najsilniej, na drugim biegunie JPY

Przyglądając się zmienności notowań głównych walut (w stosunku do ceny środowego zamknięcia) wyraźnie widzimy, że poranne tendencje nadal się utrzymują – ciągle traci dolar australijski i zyskuje japoński jen (odwrotna korelacja pomiędzy tymi walutami). Do wypłaszczenia doszło natomiast na USD, który w godzinach przedpołudniowych zyskiwał zdecydowanie więcej – również na GBP gdzie obserwowaliśmy silniejsze spadki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here